Olga Danilović (REUTERS/Clodagh Kilcoyne)

Nastavlja se serija pobeda Olge Danilović

Vreme čitanja: 1min | pon. 21.10.24. | 11:35

Odličan start na WTA turniru u Kini

Izgleda da je Olga Danilović pravu formu pronašla tek u završnici sezone. Posle osvajanja turnira u Španiji i najboljeg renkinga u karijeri, sjajno je startovala na WTA turniru u kineskom Guangdžou.

Trenutno 86. teniserka sveta je pobedila Eriku Andrejevu iz Rusije s rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Olga je 65. teniserku sveta pobedila za 104 minuta.

Pokazala je protiv sestre Mire Andrejeve da joj servis radi sjajno i spasila je dve brejk lopte u prvom gemu, posle čega je bio nedodirljiv. Prvi set prelomila je brejkom u devetom gemu i rutinski odservirala u narednom za vođstvo posle 47 minuta igre.

U drugom setu se slika promenila jer smo videli veliki broj brejkova. Razmenile su po jedan na startu drugog seta, kao i u četvrtom i petom gemu. Kada je Danilovićeva uspela da konačno našteluje servis i vrati ga na nivo iz prvog seta, napravila je pritisak na protivnicu u sedmom gemu i uzela ključni brejk koji joj je doneo šestu uzastopnu pobedu.

Sačekaće narednu rivalku i dobiće je u utorak. To će biti bolja iz meča Emina Bektaš - Dajana Pari.