Komentari na vest

Nisam menjao golmana, sam je izašao... Hteo sam bolji napad, bez Valverdea... Urugvaju ne ostavljam ništa

M

MMMarko

pre 6 minuta

Bielsa standardno :)

Zoran Jeremic

pre 7 minuta

Isti kao mi na velikim takmicenjima,raspad sistema
n

nadrealnoo

pre 15 minuta

Kad se sve sabere i oduzme Urugvaj nije igrao toliko lose koliko se ovde predstavlja, imali su korektnu igru koja je po meni bila dovoljna da budu 2 u grupi, ali su zato imali golmana koji je branio malo se reci amaterski, to je nevidjeno da golman ukanali jednu celu reprezentaciju toliko, direktni krivac za ovaj debakl je Muslera!!!Zaista ne kapiram onako ocajno branjenje, a Bijelsa kao stari lisac je morao da to vidi i da ga zameni. Protiv Cape Verdea su bili za klasu bolji, i Muslera ih unisti. Steta, ali tako je, to je fudbal. Turska je u dva meca sutnu 62 puta na gol, imala vise od igre i ispala! Tako da...Nema ljutis...
J

Janaćko

pre 24 minute

Pa i trebalo je Muslera sam da izađe nakon onakvog kiksa.
P

Pedja108

pre 25 minuta

Osim sto je bio svetski prvak, Urugvaj decenijama nije neka ekipa. Ali, da u grupi sa Saudijskom Arabijom i Zelenortskim ostrvima, oni ne mogu nikoga da pobede je sramota. Musler na golu je bio vise nego smesan. I ako je hteo zamenu, opravdano je, jer je upropastio ekipu. Ne samo gol protiv Spanije, nego i protiv Zelenortskih ostrva, pa neke komicne intervencije. Valverde je igrao lose i nije mi ni simpatican, ali ako neko moze nesto da uradi na jucerasnjoj utakmici, onda je to on. Bijelsa potpuno pogubio konce, racuna neke bodove unapred, a nema igru nikakvu.
G

GLAVNI I ODGOVORNI

pre 33 minute

Alooooo Srbi, ajmo analiza lektire kao u osnovnoj skoli. Sta je poenta ovog teksta? Prema komentarima, opet niste skontali. Poenta je da shvatite kako se preuzima odgovornost za neuspeh. Pogledajte kako je covek samokritican, popljuvao se po sebi i krivicu svalio samo na sebe, ni na koga drugog. Ima li neko da posalje ovo Piksiju, Vazuri, Kokezi, Dzajicu, Mijatovicu, Covicu, Dusanu Tadicu, Ljajicu, politicarima? Da li ovog Bijelsu treba pljuvati ili mu cestitati? Hmm... Ne treba ga niko pljuvati jer je odgovornost preuzeo, izvinio se, objasnio sta je on zamislio i priznao da to nije sproveo u delo. Takvim ljudima se na kraju zahvalis jer su korektni. Da li kod nas neko zna da kaze izvini? Hej Mozzarte, mogu li ja da budem neki standardni usmerivač našeg naroda na ovom portalu nešto kao analiza lektire? Očigledno nam treba to u svim sferama zivota.
A

Aldeir

pre 44 minute

Stvarno je lud ovaj Bjelsa...

markinjos4

pre 44 minute

malo se prica o tome koliki ego imaju treneri/selektori

zekadus

pre oko 1 sat

A zašto nije igrao Suarez, onaj što grize protivnike, je li taj još pod suspenzijom? :)

Uskekruske

pre oko 1 sat

Lose ste odigrali
n

neconi1122

pre oko 1 sat

Da da posle bitke svi junaci

Sale Milosavljevic

pre oko 1 sat

Urugvaj veoma razočarao.
b

bijelsa

pre oko 1 sat

je prsotina to se zna ali nevezano za to prosto da ne poveruje covek koja je odvratna njuska postoa onaj valverde od najgotivnije nutralalne glave koja cuti i gine na terenu do nekog vodje ustanka i lika koji se bije sa saigracima i pritom dobija teske batine i odbija da se smiri. Ali jbg u kakvom kanceru od kluba igra nije ni cudo sto svaki igrac kad ode tamo postane moralna nulica. Ali ono valverde bas postao gadan tera povracku na usta.

Losmaaa94

pre oko 1 sat

Очајан тренер.. Већ годинама ништа не показује..
b

baninjo dunga

pre oko 1 sat

Piksi, citas li kako trener podnosi neuspeh!?
D

DjolePartizan12

pre oko 1 sat

Nikada nisam voleo Bijelsu, a nisam ga ni mrzeo. Zapravo, nisam imao nikakve emocije prema njemu, još jedan fudbalski trener, tako sam ga gledao. Ali, zar je Bijelsa kriv što Muslera izleće na 25 metara i prima gol na prazan gol pri vodjstvu 2:1 protiv Zelenortskih ostrva? Nije! Urugvaj je samo jedan skup loše upakovanih fudbalera i ništa više. Ozbiljna reprezentacija i ozbiljni fudbaleri bi dobili Saudijsku Arabiju i Zelenortska ostrva, pa taman im ja bio trener.
Д

Доколенко

pre oko 1 sat

Карма је чудо!Вратило вам се што сте нас покрали 1930. 😀

Daniel33

pre oko 1 sat

trebali su nekog mlađeg trenera da stave, a ne ovog dinosaurusa

Zvezdas1989

pre oko 1 sat

Meni je ovaj Bijelsa uz RafuBeniteza i Sampaola medju vecim trenerskim prevara

Aleksandar Virijevic

pre oko 2 sata

Potpuno su podbacili ovo svetsko prvenstvo...
S

Saturn

pre oko 2 sata

Dokaz da u modernom fudbalu moras da imas majstora fudbala kao sto je Srbija imala Tadica da napravi sansu , da da gol , mogu Valverde kojeg mnogo volim da trci do sutra kao i Bentakur al dzaba kad nema gore nikoga da izmisli nesto , ranije su imali Forlana , pa Suareza koji je znao mnogo fudbala i Cavania klascinu devetku , bez tog jednog majstora na sredini ne mozes , svaka vrhunska ekipa ima takvog , Spanija Pedrija , Olma , Francuska Oliseja , Cerkija , Engleska Belingema kojeg ne simpatisem , Argentina Mesija , Brazil ima problem isto nema 10 ku , evo Kolumbija sa Jamesom uvek je dobra jer ima njega da poveze linije i stvori nesto , bez takvog igraca u repzentaciji ne mozes nista , zato smo mi i igrali dok je bilo Tadica ....

Gatsby82

pre oko 2 sata

Kad trener hoće da bude prva zvezda. Čoveka mnogi apostrofiraju kao nekog ko je uneo mnogo novina u fudbal, i to je izgleda nesporno. Medjutim on nikakvog uspeha nije imao nigde. Jednostavno svuda su mu ekipe bile čudne, a on nije nikad znap da napravi hemiju. Ovaj Urugvaj je najslabiji u zadnjih 15 godina, ali dovoljno kvalitetan da prodje grupu. Pogledajte i ovu izjavu, pošteno rekao, nije pravio alibi neki, nisam ništa uradio i onda drekne kao ludak. Ili uopšte ne treba "kao"

Valentina Kolar

pre oko 2 sata

Nisam ni očekivala od Urugvaja neke turbulencije
d

dokile

pre oko 2 sata

Urugvaj ocajan,trener treba da preuzme odgovornost....
N

Nanas

pre oko 2 sata

Ne znam na osnovu cega je ovo toliko iznenadjenje, ekipa sa par kvalitetnih,ali defanzivno orjentisanih veznjaka,sa skoro nikakvom kreacijom,losim napadacima,golmanom od 40+...., po meni uopste nije iznenadjenje.
D

Daren_g

pre oko 2 sata

Platio je cenu scoje tvrdoglavosti. Igraci su na sastanku zeleli neki dogovor, on je sve odbio. Ovaj krik u videu govori u kakvom je stanju
T

Tvrdjava

pre oko 2 sata

Navijao sam za legenderane Urugvajce,totalni fijasko
A

Alisa u zemlji čuda

pre oko 2 sata

Po kom osnovu je ovaj čovjek toliko cijenjen u fudbalu? Šta je osvojio,koje igrače je ubacio na scenu?
B

Baća Espino

pre oko 2 sata

Marcelo Bielsa je tokom svoje trenerske karijere osvojio ukupno 6 zvaničnih titula. Njuels Old Bojs: 3 titule šampiona Argentine, Velez Sarsfild: 1 titula šampiona Argentine Klausura (1998), Lids Junajted: 1 titula ili promocija u Engleskoj Čempionšip (Druga liga Engleske) u sezoni 2019/20, kada je uveo klub u Premijer ligu. Reprezentacija Argentine do 23 godine: Olimpijski šampion u Atini 2004. godine (zlatna medalja). Reći da nema trofeje je nepatvorena laž. Sa Atletik Bilbaom (2 druga mesta) Sezona 2011/12 bila je istorijska, ali i tragična za klub, jer je Bielsa odveo tim do dva velika finala i u oba izgubio: Liga Evrope (2012): Athletic Bilbao je u finalu poražen od Atletiko Madrida i Kup Kralja (Kup Španije - 2012): U finalu ih je pobedila Barcelona, Copa Libertadores (1992): Sa svojim voljenim klubom Njuels Old Bojs stigao je do finala najvećeg klupskog takmičenja Južne Amerike, ali su posle penala poraženi od brazilskog Sao Paula. Copa Amerika (2004): Argentina je u velikom finalu izgubila od Brazila posle izvođenja penala. Period od 2007. do 2011. godine, kada je Marcelo Bielsa vodio reprezentaciju Čilea, smatra se prelomnim momentom u istoriji čileanskog fudbala. Iako sa njima nije osvojio nijedan pehar, on je potpuno promenio mentalitet tima, postavio temelje za njihove istorijske uspehe i postao istinski nacionalni heroj. Stvaranje "Zlatne generacije"Bielsa je verovao u mlade igrače i bacio ih u vatru. On je u sistem uveo i taktički oblikovao fudbalere koji će kasnije postati najveća generacija u istoriji ove zemlje: Aleksis Sančez, Arturo Vidal, Gari Medel, Eduardo Vargas... Čile je pod njegovom komandom igrao ultra-ofanzivni fudbal sa prepoznatljivom formacijom 3-3-1-3. Koristili su konstantan, agresivan visoki presing koji je fascinirao ceo svet na Mundijalu 2010. godine, gde su prošli grupnu fazu i ispali od Brazila u osmini finala. "Veliki" (ne)poznaovaoci fudbala i likovi koji jednog autentičnog inovatora nipodaštavaju su najgora sorta. Afirmisao je brdo igrača, a ti budi i dalje Alisa u zemlji čuda.
@

@12345

pre oko 2 sata

Stvorio je Rafinju
R

Rectify1995

pre oko 2 sata

Nažalost i ovo je Bijelsa, ali zato ga i volim.

Nemanja Simic

pre oko 3 sata

Urugvaj je najveće razočarenje na svetskom prvenstvu.
N

Nenad1246

pre oko 3 sata

Zašto je ovo bilo kakvo iznenađenje? Ekipa decenijama je između proseka i ispod proseka i sad je ovo kao nešto novo?
p

plavacc

pre oko 2 sata

nikako nisu bili prosek sa čičom i imali su par godina između generacija gde su bili dosta solidni na većini pozicija a odlični u napadu i igrali lep takmičarski direktan fudbal.
p

plavacc

pre oko 3 sata

nažalost,ostario je toliko da postane zlikovac.šteta što čiča nije mogao još dva ciklusa da izgura mada je već na prošlim bio na štakama
H

Hidzuama

pre oko 3 sata

Meni je nejasno kako nije pozvan Nandez iz Kadsije. Momak sa Kinjonesom imao brutalnu sezonu u saudijskoj ligi
O

Objektivacc

pre oko 2 sata

Nandez, Merentiel, Torreira, Santiago Mourino, Gaston Alvarez, Satriano, Sarrachi.. Ima tu igraca koji su se itekako mogli pozvati, zato i jesam rekao da valjda zna sta radi al’ sve djeluje da ovo ne vodi nigdje, sto se i obistinilo na kraju..