
Zvezda ostala bez dvojice veterana
Vreme čitanja: 4min | pet. 10.07.26. | 10:38
Golman Nemanja Marjanović je potpisao za izraelski Hapoel Arad, dok je Ljutice Bogdana napustio i levi bek Nemanja Obradović
Crveno-beli rukometaši su iznenada ovog leta ostali bez trenera Andreje Vukojevića, koji se vratio u Izrael i potpisao ugovor na 1+1 godinu sa ženskim timom Hapoel Ašdoda. Umesto njega je stigao Nenad Maksić, koji se vratio u Ljutice Bogdana posle 18 godina (on je sa sadašnjim generalnim direktorom, Nenadom Peruničićem, doneo poslednju Zvezdinu titulu).
Zvezda će imati mlađi tim naredne sezone, a ambicije su opet nisko postavljene – da se „preživi” do nekih boljih vremena koja nikako da dođu na crveno-beli deo Topčiderskog brda. Dvojica možda i ključnih igrača iz prošle sezone napuštaju crveno-beli tabor ovog leta – golman Nemanja Marjanović i levi bek Nemanja Obradović.
Izabrane vesti
Marjanović karijeru nastavlja u Hapoel Aradu, izraelskom klubu koji ga je na društvenim mrežama predstavio kao pojačanje za narednu sezonu. On se pre četiri godine vratio u Srbiju posle bogate karijere u češkoj Karvini, pre toga i u Francuskoj. Stigao je u Dinamo iz Pančeva gde je proveo godinu i po dana, sa Partizanom je osvojio Kup Srbije 2024, bio je najzaslužniji i za trofej crveno-belih u Novom Sadu protiv Vojvodine. Dve sezone je proveo u Zvezdi, a sada se sa 42 godine opet otisnuo u pečalbu.
Nemanja Obradović (35) je takođe u Zvezdu stigao iz tabora ljutog rivala Partizana u januaru 2025. godine. Prošle sezone je bio ključni igrač trenera Andreje Vukojevića. Kako saznajemo, i nekadašnji reprezentativac Srbije bi trebalo karijeru da nastavi u Izraelu.
Subota, 13.30: (1,85) Turska (hendikep 10,5) Srbija (1,85)
Zvezda je dovela petoricu novajlija ovog leta, i to mladog golmana iz Metaloplastike Vanju Damjanovića, pivota Momčila Simića, desnog beka Stefana Stojinovića (obojica igrali drugi deo sezone u niškom Železničaru), srednjeg beka Filipa Miloševića iz Lavova i nešto iskusnije levo krilo, povratnika u Ljutice Bogdana, Uroša Simića, koji je prošle sezone igrao u Vranju, a pre toga dve godine u Metaloplastici.
Mladi, talentovani pivot Momčilo Simić, povredio se na pripremama kadetske reprezentacije Srbije. U pitanju je teža povreda kolena (ligament kolena) i na njega trener Nenad Maksić neće moći da računa u dobrom delu naredne sezone. Takođe, za Zvezdu sigurno u prvom delu šampionata neće igrati ni desni bek Marko Isailović koji je zimus doživeo tešku povredu kolena i čeka ga dug oporavak.






.jpeg_Cropped_(1).png.webp)

_Cropped.jpg.webp)


