Evropa kup ne leži Srbiji: Španija izbacila Delfine

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.04.19. | 18:18

Vaterpolisti Srbije drugu godinu zaredom neće biti na pobedničkom postolju

Izgleda da Evropa kup takmičenje ne leži vaterpolistima Srbije. Delfini koji su osvojili poslednjih godina sve što se osvojiti moglo, drugu godinu zaredom završavaju takmičenje u Evropa kupu pre raspodele medalja.

Veliko iznenađenje desilo se u Zagrebu, gde je reprezentacija Španije u četvrtfinalu izbacila Srbiju sa 13:12. Delfini su pre godinu dana zauzeli četvrto mesto, a sada nisu uspeli čak ni da ponove taj rezultat.

Španija je od momenta kada je povela 3:2 na utakmici kontrolisala rezultat. Istina, puleni Dejana Savića nisu imali ni sreće, jer su nekoliko puta pogodili okvir gola, a nisu koristili ni prednost u napadu sa igračem više.

Furija je u poslednju četvrtinu ušla sa dva gola prednosti, 10:8, a došla je i do „plus tri“ (13:10) na tri minuta pre kraja. Uspela je Srbija da se primakne na 13:12 i da ima napad za izjednačenje, ali je Prlainović najpre izblokiran, a onda je u poslednjoj sekundi golman rivalskog tima Lopez Pinedo odbranio udarac.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Dušan Mandić sa tri gola, dok je u sastavu Španije nerešiva enigma bio Munariz sa pet pogodaka.

Španija se plasirala u polufinale, a pre godinu dana je bila finalista, ali je u borbi za tron izgubila od Hrvatske.

Među četiri najbolja plasirala se i Mađarska, koja je sa 11:7 savladala Crnu Goru.