To više nije derbi, to je utakmica Olimpijakosovog iživljavanja

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.12.22. | 22:01

Panatinaikos nije imao šta da traži u OAKA Areni – 95:71

Jedan od najvećih derbija u Evropi pretvorio se u demonstraciju sile jednog tima – Olimpijakosa. Prolaze mečevi, menjaju se takmičenja, ali Panatinaikos ne može da pronađe rešenje za arhineprijatelja iz Pireja. Nedavno je Oli bio bolji u grčkom prvenstvu, dok je večeras Zelenima naneo pravu rezultatsku katastrofu u OAKA Areni – 95:71.

Verovali su svi u timu Dejana Radonjića da mogu da prekinu niz od devet uzastopnih poraza protiv Olimpijakosa, usled neigranja najboljeg igrača Pirejaca Saše Vezennkova. Međutim, ta činjenica kao da je ujednila tim Jorgasa Barcokasa da odigra jedan od najboljih mečeva u sezoni.

Praktično, nikakve dileme u Panatinaikosovoj dvorani nije bilo. Olimpijakos je sa obe ruke uzeo uzdme meča u prvoj četvrtini i jasno pokazao da će obrisati patos sa večitim rivalom. Deseti put zarednom.

Tim Dejana Radonjića odigrao je užasno u fazi odbrane,o čemu svedoči 53 primljena poena u prvom poluvremenu. Sa druge strane Olimpijakos, koji je u jednom trenutku imao i 31 poen viška, igrao je vrlo raznovrsno. Čak petorica igrača gostiju imali su dvocifren broj poena. Blistao je Mustafa Fol sa 19 poena, deset skokova i pet asistencija.

Panatinaikos nije postojao ispod koša. Dobrom unutrašnjom igrom Olimpijakos je zgazio sve principe odbrane domaćina i za dva poena šutirao preko 70 posto. Odličan je bio i Tomas Vokap sa 12 poena, i odličnimprocentima iz igre.

U Radonjićevom timu blistao je Dvejn Bejkon sa 30 poena. Ali su ostali bili daleko ispod nivoa potrebnog da se, ako ništa drugo, pripreti moćnom Olimpijakosu.