Srbija se seli u B diviziju

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.07.24. | 20:38

Košarkašice Srbije do 20 godina zabeležile niz poraza na Evropskom prvenstvu

U meču razigravanja za plasman od 13. do 16. mesta na Evropskom prvenstvu u Litvaniji, ženska U20 reprezentacija Srbije izgubila je od Mađarske–61:71 (14:17, 16:20, 13:20, 18:14)

Sledi borba za utešno 15. mesto protiv Finske koja je izgubila od Crne Gore.

Ovim porazom naše devojke su izgubile šansu da se bore za opstanak u A diviziji, tako da će neka nova generacija morati da se vraća iz B divizije.

Izabranice selektorke Dajane Butulije su sasvim dobro počele, tokom prvog poluvremena držale priključak, uzvraćale na svaki nalet rivalki. Borile su se do kraja. Tokom trećeg perioda dugo su bile na minus pet – 36:41. Ali previše prilika da se sasvim vrate u meč nisu iskoristile i kažnjene su sa dve trojke, kojima se Mađarska odlepila na 36:47.

Imale su naše devojke period dobre igre polovinom poslednjeg perioda… Prišle na samo minus jedan – 61:62, koliko je bilo posle poena Maneuele Piljević, tri minuta pre kraja. Ipak, nije bilo dovoljno da se rezultat sasvim okrene.

Najefikasnija u našem timu bila je Jovana Jevtović sa 14, Andrijana Vuković dodala je 13.