Luka Dončić (AFP)

Dončić se igrao sa Pelikansima - 28 poena i 14 asistencija, Bobi dobro iskoristio minutažu

Vreme čitanja: 2min | čet. 02.12.21. | 04:29

Marjanović ubacio osam poena, Pokuševski četiri za Oklahomu

Kada je Luka Dončić u pravom ritmu onda od toga odbrane gotovo da nema. Tu lekciju su na teži način naučili košarkaši Nju Orleans Pelikansa koji su na svom terenu poraženi od Dalasa sa 107:139.

Prva figura utakmice svakako je bio talentovani Slovenac koji je utakmicu završio sa 28 poena i čak 14 asistencija. Mogao je i više, ali je odigrao 28 minuta i očigledno nije bilo potrebe da se više troši. Šutirao je čak 11/16 iz igre, od toga 2/5 za tri poena. Imao je i četiri skoka, ali i zaista mnogo izgubljenih lopti - osam.

Kada je sama utakmica u pitanju, dovoljno govori činjenica da je Dalas ubacio 41 poen već u prvoj četvrtini, tako da pobeda Maveriksa nije dolazila u pitanje.

Srpski košarkaš Boban Marjanović igrao je 10 minuta i za to vreme ubacio je osam poena. Šutirao je 4/5 iz igre i ponovo pokazao svima da je majstor da za mali broj provedenih minuta pruži maksimum.

Pored Dončića dvocifreni su bili još Kristaps Porzingis (20 poena), Džejlen Branson (17) i Tim Hardavej sa 16 poena. Brendon Ingram dao je 29 za Pelikanse.

U sudaru ekipa sa dna Zapadne konferencije bolje se snašao Hjuston. Oklahoma Tanderi su dočekali Rokitse i poraženi su sa 110:114.

Šansu da igra na ovoj utakmici imao je još jedan srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski.

Nije se baš proslavio Pokuševski sa četiri poena za osam i po minuta. Šutirao je 2/5 iz igre, od toga 0/2 za tri poena što je možda i odredilo da provede ovoliko minuta na parketu. Upisao je i dva skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.