Tejlor Dženkins (©AFP)
Tejlor Dženkins (©AFP)

Čudna odluka: Memfis smenio trenera

Vreme čitanja: 1min | pet. 28.03.25. | 18:00

Tajlor Dženkins dobio otkaz iako je sa ekipom bio na petom mestu u Zapadnoj konferenciji

Čudan je i nemilosrdan NBA svet. Malo šta treba da čudi pa tako ni najnovija vest koja stiže od najpoznatijeg insajdera Šamsa Čaranije koji javlja da su Memfis Grizlisi otpustili trenera Tejlora Dženkinsa.

Najblaže rečeno čudna odluka s obzirom da ekipa iz Tenesija igra sjajnu košarku ove sezone i sa skorom 44-29 drži peto mesto u Zapadnoj konferenciji. Istina je da su u poslednjih sedam utakmica uknjižili pet poraza, međutim i dalje su visoko pozicionirani.

Izabrane vesti

U zvaničnoj izjavi, generalni menadžer Memfisa, Zek Klajman je istakao da je ovo bila teška odluka zbog svega što je Dženkins postigao od kada je 2019. godine postao prvi trener.
"Iskreno cenim Tejlorov doprinos ovom timu i ovom gradu u proteklih šest sezona. Ovo je bila teška odluka s obzirom na dosledan i opipljiv razvoj naših igrača i ukupan uspeh pod Tejlorovim vođstvom. Želim Tejloru sve najbolje u budućnosti", kazao je Klajman.

Kako dalje otkriva Čaranija, Dženkins je jutros pozvan u kancelariju gde mu je lično saopštena klupska odluka.

On je trenersku karijeru počeo u razvojnom timu San Antonija gde je proveo ukupno pet godina kao najpre pomoćnik, pa i glavni trener. Zatim je pet sezona bio asistent u stručnom štabu Atlante pa još jednu u Milvokiju pre nego što je samostalno preuzeo Memfis. Sa njima je triput igrao plej-of, a najbolji rezultat je napravio u sezoni 2021/22 kada je dogurao do polufinala konferencije.


tagovi

Memfis GrizlisNBA liga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara