
Zvezdina trka sa sobom
Vreme čitanja: 3min | ned. 25.04.21. | 11:36
Branilac titule juri rekorde u završnici sezone
Decidno negativan odgovor Dejana Stankovića na pitanje da li će u završnici prvenstva, usled dvocifrene bodovne prednosti, prošarati sastav u narednim izazovima i eventualno šansu dati pojedinim omladincima, potvrdio je stav i ambicije stratega Crvene zvezde pred preostale susrete u prvenstvu.
Gladan uspeha, perspektivni trener, nije se uspavao na lovorikama usled činjenice da njegov tim još samo u teoriji nije dopisao četvrtu uzastopnu superligašku krunu (drugu u Stankovićevom mandatu), a poseban motiv u završnici prvenstva predstavljaće mu trka Zvezde sa samom sobom. Naime, crveno-beli u aktuelnoj sezoni jure trocifren broj bodova i golova, a među pokretačima crveno-belih u već gotovo razrešenom prvenstvu je prilika da šampionat okončaju bez poraza.
Izabrane vesti
Potencijalna kruna bez poraza bila bi prva osvojena na taj način u Ljutice Bogdana, a od nje Stankovićeve izabranike deli još šest duela, od kojih prvi danas od 17 časova u Inđiji. Zanimljivo, aktuelna sezona ne bi bila prva u kojoj Zvezda nije okusila gorčinu poraza s obzirom na to da je u tome uspela u takmičarskoj godini 2007/08, ali joj je tada ipak izmakao šampionski tron.
Šampionat bez poraza, praktično bi sa sobom doneo i preko 100 osvojenih bodova u sezoni čime bi crveno-beli dodatno ukrasili četvrtu uzastopnu krunu, a s obzirom da je Stankovićev tim trenutno na 92 boda i u seriji od 20 prvenstvenih pobeda, eventualni produžetak serije u preostalih šest utakmica doneo bi kraj sezone sa impresivnih 110 bodova.
Takođe, trenutno najefikasnija superligaška sezona nekog od klubova (2,81 gol po meču) dovela je crveno-bele na samo deset pogodaka od trocifrene brojke, te će klub iz Ljutice Bogdana i sa statističkog gledišta imati motiv da ispiše novu stranicu istorije.
Iako je pobedom u večitom derbiju Crvena zvezda jednu ruku stavila na trofej koji sebično čuva već dve sezone, 12 bodova prednosti u odnosu na večitog rivala i prvog pratioca nisu predstavljali povod da se tim iz Lutice Bogdana opusti u finišu sezone, a osim pomenutih motiva, razlog zbog kojeg će Stanković biti posebno oprezan jeste iskustvo iz prethodnih godina u kojima se tim sa stadiona Rajko Mitić, usled velike bodovne prednosti, opuštao u završnici sezone što je imalo negativan efekat na rezultate u Kupu Srbije.
Već mislima na letnjem odmoru, crveno-beli su tako pre dve sezone u finalu Kupa ispustili duplu krunu, te nema sumnje da će stručni štab Zvezde ove sezone dati sve od sebe da ekipu zadrži na visokom takmičarskom nivou do poslednjeg susreta u sezoni i finala Kupa Srbije protiv Partizana koje bi moglo da donese duplu krunu na Marakanu posle 14 godina.
Kad se sve sagleda, motiva pred izlazak na teren u Inđiji je ipak na pretek...
INĐIJA - CRVENA ZVEZDA
/17.00, Arena 1/
Stadion: Inđije
Igraće se bez prisustva gledalaca
Sudija: Srđan Jovanović.
INĐIJA (4-2-3-1): Jovičić - Cucin, Krneta, Bakić, Protić - Jovanović, Škorić - Nešković, Aleksić, Bastajić - Dimitrov.
CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić - Petrović - Katai, Ivanić, Kanga, Gavrić - Falčineli.
SUPERLIGA - 33. KOLO
Petak
Zlatibor - Novi Pazar 0:1 (0:0)
/Vlajković 55/
Subota
Javor – Mačva 2:0 (2:0)
/Balabanović 3, Ilić 44/
Mladost Lučani – TSC 2:1 (0:1)
/Jovanović 59p, Bojović 78 – Stanojev 42/
Napredak – Proleter 5:0 (1:0)
/Melunović 5, 54, 69, Ćuković 67, Bačanin 86/
Rad – Bačka 3:0 (1:0)
/Kaluđerović 15, Šarić 48, Damjanović 87/
Voždovac – Čukarički 2:1 (1:1)
/Milosavljević 13, Purtić 58p – Kovač 31/
Nedelja
14.30: (8,50) Radnik (4,50) Radnički Niš (1,40)
14.30: (1,38) Vojvodina (4,60) Metalac (9,00)
17.00: (10,0) Inđija (6,00) Crvena zvezda (1,27)
19.30: (1,35) Partizan (5,00) Spartak (9,00)
*** kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me
.png_1728031447449.png)