
Zenit petardom najavljuje titulu: I Ivanović pogodio (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.19. | 17:23
Tim iz Sankt Peterbuga pobedom nad Anžijem došao do velikih šest bodova prednosti – 5:0
Tako to radi prvi favorit za titulu. Brzo, lako i efektno. Zenit je na najboljin način iskoristio popodnevni kiks Krasnodara i stigao do velikih šest bodova prednosti, posle trijumfa nad Anžijem – 5:0.
Timu iz Sankt Peterburga ostalo je samo da preživi naredni derbi u Krasnodaru, a da potom stavi šampionski šampanjac u kiblu.
Izabrane vesti
Očigledno motivisani rezultatom iz Moskve igrači Zenita su po kratkom postupku skršišli otpor Anžija. Već posle tri minuta bilo domaćin je poveo. I opet je Serdar Azmun demonstrirao klasu. Posle centaršuta sa desne strane Iranac je podmetnuo nogu ipred protivničkog štopera i pogodio mrežu.
Nisu se ni otreznili gostujući igrači, a doživeli su novi nokaut. Ovog puta u centru pažnju bio nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović. Odlično je ispratio jedan odbitak i potom pogodio dalji ugao. Bio je to prvenstveni prvenac u ovoj sezoni snažnog defanzivca (jednom je pogodio i u okviru Liga Evrope).
Zenit je gotovo rutinski održavao prednost. Potom je pojačao ritam i golovima Rigonija i Driusija podebljao trijumf.
RUSIJA 1 - 23. KOLO:
Petak
Krila Sovjetov - Rubin 1:0 (0:0)
/Zinkovski 56/
Subota
Jenisej - Ufa 0:0
Arsenal Tula - Ural 0:0
CSKA - Orenburg 2:3 (2:2)
/Oblijakov 14, Hernandez 32 - Ojevole 18, Sutomir 24, Despotović 54/
Ahmat - Lokomotiva 1:3 (0:1)
/Ravaneli 47 - Smolov 45+2, Mirančuk 57, Farfan 65/
Nedelja
Dinamo - Krasnodar 1:1 (0:0)
/Markov 76 – Vamberto 87/
Zenit - Anži 5:0 (2:0)
/Azmun 2, Ivanović 9, Rigoni 83, Driusi 88 i 89/
18.00: (2,75) Rostov (2,90) Spartak (2,90)
NAPOMENA: Kvote su podložne promenama