Verderova odbrana spavala, Hofenhajm nemilosrdno kažnjavao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.02.21. | 20:00

Hofenhajmupisao ubedljiv trijumf u 22. kolu Bundeslige

Rutinski i znatno lakše nego što se očekivalo Hofenhajm je na svom terenu savladao Verder (4:0) i tako prekinuo niz od četiri utakmice bez trijumfa.

Namere domaćina već u 12. minutu nagovestio je Baumgartner koji je imao priliku da iz srca šesnaesterca, usamljen, načne mrežu rivala, ali je njegov pokušaj dobrom intervencijom osujetio Pavlenka.

Ipak, ono što nije uspeo njegov saigrač, u 26. minutu je pošlo od ruke Bebuu koji je izbegao ofsajd zamku, već na centru umakao štoperima gostiju i kontru rutinski pretočio u vođstvo. Prednost Hofenhajma u 44. minutu udvostručio je Baumgartner i tako se iskupio za promašaj u uvodnim trenucima meča. Austrijski ofanzivac posle pogotka u duelu sa Modeom (3:3), nastavio je niz i u Bundesligi, a još jednom je slavlju domaćina kumovala veoma loša reakcija poslednje linije Verdera.

Agonija ekipe iz Bremena nastavila se i u drugom delu igre. Već u 49. minutu Dabur je dodao treću recku na konto Hofenhajma i najavio sedmu pobedu domaćina ove sezone. Drugi put na susretu Bebu je demonstrirao brzinu, ali je u ovom slučaju, posle prodora po desnom boku poslao oštru loptu do saigrača i upisao asistenciju. Izraelski napadač, poput Baumgartnera, nastavio je tako golgetersku seriju pošto je prethodno upisao pogodak protiv Dortmunda i dva pogotka protiv Moldea.

Sjajno veče domaćina ukrasio je Ruter pogotkom u 90. minutu za konačnih 4:0, pa je Hodenhajm napravio idealnu uvertiru pred revanš šesnaestine finala Lige Evrope protiv Moldea, ali i prekinuo niz Verdera od četiri utakmice bez poraza.