""
""

Urava vlada Azijom nakon decenije

Vreme čitanja: 1min | sub. 25.11.17. | 14:12

Red Dajmondsi minimalno slavili u uzvratnoj utakmici finala azijske Lige šampiona protiv Al Hilala i po drugi put podigli prestižni pehar

Crveni dijamanti sijaju šampionskim sjajem, da parafraziramo pojedine TV komentatore. Urava Red Dajmondsi su novi prvaci azijske Lige šampiona tačno deceniju pošto su uzeli prvu i do danas jedinu titulu.

Japanski tim je pred svojima navijačima u veoma napetoj uzvratnoj utakmici finala ovog prestižnog takmičenja (prva u Rijadu završena rezultatom 1:1) sa 1:0 savladao Ali Hilal. Meč je presudio tragičar, Salem Al Davsari koji je prvo promašio najbolju priliku za goste, da bi potom 13. minuta pre kraja utakmice bio isključen zbog drugog žutog kartona.

Urava je situaciju sa igračem više na terenu uspela da valorizuje u 88. minutu kada je Brazilac Rafael Silva matirao golmana saudijske ekipe, Abdulaha Al Majufa i razgalila preko 60.000 preglasnih gledalaca na Saitama stadionu.

(foto: Action Images)