U Milanu kivni na Ziberta: Kakva krađa! Rekao sam sudiji šta mislim o njemu, verujem da me je razumeo
Vreme čitanja: 3min | sre. 12.10.22. | 10:41
Očekivane reakcije sa Čizme zbog odluke nemačkog arbitra da dosudi penal Čelsiju i isključi Fikaja Tomorija iz igre
Nadali su se u Milanu da će na San Siru, uz povratak Tea Ernandeza, biti u stanju da se predstave u drugačijem svetlu i revanširaju se Čelsiju za prošlonedeljni poraz. Međutim, nisu uspeli. Nisu zapravo ni dobili priliku da to učine. Sporna odluka glavnog arbitra Danijela Ziberta u uvodnoj fazi meča uticala je na to da Rosoneri više od sat vremena utakmice odigraju u podređenom položaju.
U prestonici mode su besni! "Kakva krađa" piše Gazeta na naslovnoj strani štampanog izdanja, aludirajući na Zibertovu odluku da u 18. minutu dodeli Fikaju Tomoriju crveni karton i dosudi penal za Čelsi čime je “ubio“ utakmicu. U digitalnom izdanju milanski list pak podseća da ovo nije prvi put kako arbitri donose sporne odluke na štetu Rosonera u evropskim takmičenjima. Samo u prošloj sezoni desile su se dve, ona protiv Atletika na San Siru u grupnoj fazi Lige šampiona (penal zbog igranja rukom Pjera Kalulua iako je prethodno Toma Lemar loptu poneo rukom), a onda i protiv Mančester junajteda u nokaut fazi Lige Evrope (poništen gol zbog navodnog igranja rukom Franka Kesija). U jednom od tekstova posvećenom Zibertovoj odluci, Gazeta piše da penala nije ni bilo.
Izabrane vesti
"Jedna ruka naslonjena na rame. Zatim i druga, da, ali u pitanju su blagi kontakti, ne sputavaju, jer se kazneni udarci veoma razlikuju. Ono što se dešava između Tomorija i Maunta nema ogroman uticaj na akciju, do te mere da igrač Čelsija, već oslobođen kontakta, pravi dva koraka i upućuje udarac", piše Gazeta.
Stefano Pioli bio je besan, kako u datom trenutku, tako i posle utakmice.
"Ne moram da gledam ponovljeni snimak, bilo je prelako osuditi taj prekršaj. Rekao sam sudiji šta mislim o njemu posle meča. Ne pričam engleski baš tečno, ali mislim da je shvatio šta sam hteo da mu kažem. Utakmica samo što je počela i imao sam osećaj da nam dobro ide. Crveni karton i penal su promenili utakmicu protiv tima koji je ionako već dovoljno jak i nije mu potreban igrač više na terenu. Imali smo šanse da se vratimo u meč. Šteta, osećali smo da bismo zaista mogli da imamo svoju reč večeras", rekao je trener Milana.
Sandro Tonali takođe je bio nezadovoljan odlukom nemačkog sudije.
"Toliko je sličnih prekršaja tokom utakmice. Kada dosudite penal i crveni karton posle 18. minuta za takav dodir… Napravili smo od ovoga košarku gde se svaki kontakt svira kao faul. Tako je izgledalo, dobili smo nekoliko žutih kartona zbog smešnih, sramotnih faulova samo u prvom poluvremenu. Razočaravajuće je zbog svih navijača koji su večeras došli, napunili stadion i očekivali drugačiji meč. Zahvaljujemo im se", dodao je Tonali.
I bivši italijanski sudija Gracijano Ćezari imao je šta da kaže na Zibertov račun.
"To je potpuno neshvatljivo. Intenzitet Tomorijevog hvatanja Maunta za rame nije dovoljno jak za najstrožu kaznu. Sudija kaže da ga je Tomori držao, ali snimak to ne pokazuje. Tomori nijednog trenutka nije uhvatio Maunta, ne možete to nazvati povlačenjem. U najboljem slučaju to je dodir, a Maunt je posle toga imao priliku da nastavi kretnju i šutira. Bilo je ovo Zibertovo potpuno ludilo. Što se VAR sudija tiče, oni ne smeju da sude o intenzitetu kontakta. Činjenica je da je sudija već imao pištaljku u ustima pri prvom dodiru Mauntovog ramena. To je nepostojeći penal", zaključio je Ćezari.
I legenda Juventusa Alesandro Del Pjero istog je mišljenja.
"Nikad ne bih dosudio penal. Samo je stavio ruku, nije bilo guranja niti povlačenja. Ovo su kontakti koji se dešavaju u fudbalu, deo su igre i nikada to ne bih svirao."
Čak je i fudbaler Čelsija Žoržinjo mišljenja da Tomorija nije trebalo kažnjavati crvenim kartonom.
"Mislim da je bio penal. Crveni karton verovatno nije, ali penal jeste", prokomentarisao je Italijan sa osmehom na licu kada je čuo reči Alesandra Del Pjera.