Stanković: Znali smo da će Katai da obori sve te rekorde, igraće još nekoliko godina

Vreme čitanja: 3min | sre. 08.04.26. | 18:13

Stratga Crvene zvezde govorio pred meč sa Spartakom

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak od 19 časova dočekaće na stadionu “Rajko Mitić” ekipu Spartaka iz Subotice u okviru 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. U pitanju je poslednji meč srpskog šampiona pred start plej-ofa, u kome je ekipa Dejana Stankovića apsolutni favorit za osvajanje nove titule prvaka.

‍"Sve ide standardno, oporavak, pa treninzi pred utakmicu. Najbitnije je bilo da se oporavimo i da lepo pogledamo stvari koje nisu funkcionisale. Svesni su igrači, a svesan sam i ja, da je to moglo da izgleda dosta bolje, ali na našu sreću vratili smo se sa tri boda iz Surdulice. Nastavljamo u pobedničkom nizu i u pozitivnoj energiji. Sastanak koji smo odradili je bio veoma dobar, tako da sa zadovoljstvom spremamo ovu utakmicu sa Spartakom", izjavio je Stanković.

Izabrane vesti

Govorio je šef stručnog štaba crveno-belih i o zdravstvenom biltenu...
"Identična je situacija kao i pred utakmicu protiv Radnika. Uglavnom su isti igrači van stroja zbog povreda. Videćemo da li će Veljković trenirati danas malo sa nama ili tek posle uskršnje pauze. U svakom slučaju, biće spreman da radi punim intenzitetom za plej-of".

Osvrnuo se iskusni strateg i na kvalitete narednog protivnika iz Subotice.
"Imaju dobru ofanzivnu tranziciju. Malo sam iznenađen njihovom trenutnom pozicijom na tabeli, mislim da su mogli da imaju više bodova, ali nekada jednostavno nisu imali sreće. Spartak je ekipa za respekt, protiv koje moraš da budeš maksimalno koncentrisan tokom celog meča. Imaju dosta brzih igrača, opasni su u tranziciji, tako da smo radili na igri iza lopte, a to ćemo i danas utvrditi na treningu. Moramo imati potpunu kontrolu utakmice i znati šta radimo na svakom delu terena, sa loptom ili bez nje, jer će to doneti prevagu na sutrašnjem meču".

Stanković kaže nije opsednut rezultatom, odnosno ubedljivim pobedama...
"I 1:0 donosi tri boda isto kao i 3:0. Meni je bitnije da moja ekipa izgleda organizovano u svakom trenutku, da nema mnogo prostora za improvizaciju, osim kada smo u samoj završnici pred golom. Čim se udaljimo od protivničkog gola, želim striktnu organizaciju".

Za kraj, prokomentarisao je formu Aleksandra Kataija, koji na utakmici protiv Spartaka može da se izjednači sa Draganom Džajićem na večnoj listu strelaca.
"Pričali smo dosta o Kataiju. Njemu to ne predstavlja nikakvo opterećenje, jer on istinski uživa u svakom treningu i svakoj utakmici. Znali smo da će stići te rekorde i da će ih verovatno prestići. Ako ovako nastavi i ako bude zdrav, sa ovakvom voljom i elanom, on će u fudbalu uživati još sigurno nekoliko godina", zaključio je Dejan Stanković.

MOZZART BET SUPERLIGA, 30. KOLO:

Sreda

17.00 (3.00) Javor (3.15) Železničar Pančevo (2.50)

17.00 (2.05) TSC (3.40) IMT (3.70)

18.00 (1.40) Vojvodina (4.50) Radnički Niš (8.50)

19.00 (1.70) Mladost Lučani (3.60) Napredak (5.30)

Četvrtak

17.00 (3.20) Novi Pazar (3.40) Partizan (2.25)

19.00 (1.05) Crvena zvezda (14.0) Spartak Subotica (35.0)

19.00 (2.20) OFK Beograd Mozzart Bet (3.40) Radnik (3.30)

19.00 (2.20) Čukarički (3.45) Radnički 1923 (3.25)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Dejan StankovićFK Crvena zvezda

Obaveštavaj me

FK Crvena zvezda

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara