Robert Levandovski proslavlja gol protiv Kelna (©Reuters)
Robert Levandovski proslavlja gol protiv Kelna (©Reuters)

Rekorder Bajern protiv Herte traži gol na 76. uzastopnom meču

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.08.21. | 12:57

Bavarci poslednji put nisu dali gol u februaru 2020. godine, kada je njihov sadašnji trener Julijan Nagelsman sa Lajpcigom izborio 0:0. Berlinski klub će u subotu od 18.30 časova u 3. kolu Bundeslige da proba da prekine ovu neverovatnu seriju

Niko kao Bajern. Bavarska mašinerija apsolutno je najdominantniji tim u Nemačkoj i jedan je od najjačih u Evropi. Protiv minhenskog velikana se teško osvajaju bodovi, a ključno je zaustaviti njihov izuzetan napad. Svoj gol nije uspeo da sačuva niko od njihovih rivala na poslednjih 75 utakmica, a neverovatnu seriju pokušaće da im prekine Herta u subotu od 18.30 časova.

Bajern je postavio rekord „liga petica“ u prošlom kolu protiv Kelna (3:2). Posle toga je odigrao i meč u Bremenu protiv Bremera u 1. kolu Kupa Nemačke, na kojem je savladao petoligaša sa 12:0.

Izabrane vesti

18.30: (1,20) Bajern (7,25) Herta (12,0)

Minhenski tim je od onog duela sa Lajpcigom postigao čak 226 golova, a najviše ih je postigao Robert Levandovski – 72! U tom periodu je osvojio dve titule u Bundesligi, Ligu šampiona, Kup Nemačke, Svetsko prvenstvo za klubove, Superkup Evrope i dva Superkupa Nemačke. Prethodni rekorder je bio Real Madrid predvođen Kristijanom Ronaldom i Geretom Bejlom, koji je postigao 200 golova u tom nizu.

Herta je baš pred ovaj meč promenila napad. Mateus Kunja je otišao u Atletiko Madrid, a na Olimpijskom stadionu ga je zamenio Išak Belfodil iz Hofenhajma. Tu je i Stevan Jovetić, koji je stigao ovog leta, a on je u porazu od Volfsburga (2:1) u prošlom kolu bio na klupi. Očekuje se da sada bude starter. Kšišrof Pjontek nije u konkurenciji za ovaj meč, zbog povrede skočnog zgloba.

Bajern je pobedio Hertu na prethodna tri susreta, poslednji put u februaru u Berlinu sa 1:0. Herta ga je savladala samo jednom u ovoj deceniji, u septembru 2018. godine sa 2:0. Poslednji put je neporažena bila 2019, kada su odigrali u Minhenu 2:2.

Najbolji strelac Bajerna, Levandovski, u karijeri je 18 puta igrao protiv Herte u Bundesligi. Postigao je 12 golova protiv nje. Trener Bavaraca Julijan Nagelsman se kao trener sastajao 11 puta sa berlinskim klubom i nikada nije izgubio. Sedam puta je trijumfovao.


tagovi

HertaBajern MinhenBundesliga

Obaveštavaj me

Bajern

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara