
Račićeva asistencija dovoljna za bod Valensiji (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | ned. 18.04.21. | 20:24
Betis dva puta vodio, ali nije uspeo - 2:2
Mogao je Betis da pobegne Real Sosijedadu pobedom nad Valensijom, dva puta je vodio, držao prednost na poluvremenu, ali na kraju su Slepi miševi uspeli da iščupaju bod u uzbudljivom meču - 2:2 (2:1).
Važno je istaći da je u redovima Valensije od prvog minuta igrao srpski reprezentativac Uroš Račić i da je na ovoj utakmici bivši fudbaler Crvene zvezde upisao asistenciju.
Izabrane vesti
Posle gola Fekira Betis je držao konce igre u svojim rukama, ali je Gonzalo Guedeš doneo izjednačenje Valensiji u 22. minutu. Račić je primio loptu u sredini terena, dodao do Portugalca, a ovaj se lepo snašao i dao nadu Slepim miševima da mogu i do pobede.
U nastavku su te nade pale kada je Serhio Kanales pogodio na asistenciju Hoakina (dve asistencije velikog majstora). Taj rezultat 2:1 stajao je na semaforu sve do 61. minuta. Soler je tada iskoristio penal i poravnao.
Betis je držao loptu duže od gostiju, imao i više šuteva u okvir gola protivnika, a Valensija na kraju može da bude i zadovoljna jer je pri kraju meča ostala sa igračem manje kada je Vas isključen.
Posle ove utakmice Valensija je na 35 bodova i deluje da je za sada dovoljno daleko od crvene zone da ne bi bila ugrožena. Betisu je ovo treći vezani remi i tim iz Andaluzije tako drži petu poziciju na tabeli Primere.
PRIMERA - 33. KOLO
Nedelja
Sosijedad - Sevilja 1:2 (1:2)
/Fernandez 5 - Fernando 22, En Nesiri 24/
Osasuna - Elče 2:0 (1:0)
/Barha 38, Gonzalez 68ag/
Alaves - Ueska 1:0 (0:0)
/Batalja 85/
Atletiko Madrid - Eibar 5:0 (2:0)
/Korea 42, 44, Karasko 49, Ljorente 53, 68/
Betis - Valensija 2:2 (2:1)
/Fekir 12, Kanales 42 - Guedeš 22, Soler 61/
Kadiz - Selta 0:0
21.00: (4,60) Hetafe (3,45) Real Madrid (1,83)
21.00: (4,40) Levante (3,50) Viljareal (1,85)
Sreda (28.4.)
Bilbao - Valjadolid
Četvrtak (29.4.)
Barselona - Granada
*** kvote su podložne promenama