Argentinski navijači (©Reuters)

Pobeda četvrtoligaša koju slavi više od 500.000 ljudi

Vreme čitanja: 2min | uto. 14.12.21. | 03:26

Argentino Merlo poveo u finalu plej-ofa protiv komšijskog Ituzainga - 2:0

Po gol u oba poluvremena doneli su veliku pobedu fudbalerima Argnetino de Merla. Pobedu 2:0 koju će slaviti više od pola miliona žitelja predgrađa u zapadnom delu Buenos Ajresa, ali koja još ne garantuje uspeh. Prvo, jer sledi revanš na terenu komšijskog Ituzainga, a drugo, jer pobednik ovog duela za promociju u treći rang argentinskog fudbala mora da igra i protiv pretposlednjeg tima Primere B Metro, koji ima šansu da kroz popravni izbori opstanak.

Težak put, ali fudbaleri Argentina su napravili krupan prvi korak. Autogolom Nebota u 17. i pogotkom Matijasa Koselija u 76. minutu napravili su lepu zalihu za revanš sa Ituzaingom, koji se posle 20 godina konačno opet našao u finalu Primere C Metro (četvrtog stepena argentinskog fudbala).

Imajući u vidu rezultate prethodna dva duela ovih timova u 2021. (2:2 u Merlu, 3:1 u Ituzaingu za domaćina), nema dileme da će revanš 19. decembra biti izuzetno zanimljiv.