(@Reuters)
(@Reuters)

Penal u nadoknadi produžio nadu Jarčevima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.24. | 19:55

Keln izbegao poraz u Majncu, pa i dalje ima kakvu-takvu šansu da se domogne opstanka - 1:1

U direktnom okršaju dva tima koji se bore za opastanak u Bundesligi, pobednika nije bilo. Majnc i Keln odigrali su 1:1, što je rezultat koji verovatno najviše odgovara fudbalerima Bohuma i Union Berlina, pa i Borusije Menhengladbah i Volfzburga. Gužva je u donjem delu tabele na tri kola do kraja Bundeslige, a već viđen drugoligaš je Darmštat. Pitanje je ko će biti drugi putnik u niži rang, a ko će dobiti šansu da se kroz baraž sa trećeplasiranim iz Cvajte bori za ostanak među najboljima.

Trenutno je najbliži Darmštatu Keln, koji ima pet bodova manje od Majnca, a po sedam od Bohuma i Union Berlina. Jarčevima bi, dakle, bila premija ukoliko bi se domogli makar pozicije na kojoj je današnji rival. Da imaju čemu da se nadaju pobrinuo se Florijan Kajnc, koji je u petom minutu nadoknade uspešno realizovao penač. Za razliku od Luke Valdšmita u 48, kada je sa bele tačke šutirao pored gola.

Prethodno je Majnc poveo iz kontre u 29. minutu preko Leandra Bareira, ali je u drugom poluvremenu bio pod velikim pritiskom rivala, što je dovelo do pada koncentracije u polsednjim trenucima, pre svih golmana Robina Zentnera koji je napravio faul za drugi penal u korist gostiju.

Do kraja sezone Majnc će igrati protiv Hajdenhajma, Borusije Dortmund i Volfzburga, a Keln protiv Frajburga, Union Berlina i Hajdenhajma.