(©Reuters)
(©Reuters)

Mitrović napumpao mišiće pred Ligu nacija: Nova dva gola srpskog rekordera (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.24. | 22:25

Pobeda Al Hilala protiv Al Ahlija – 2:1

Okupiće se reprezentacija Srbije u ponedeljak u Kući fudbala za nastavak Lige nacija, a ponovo će u timu biti zdravi, orni i spremni Aleksandar Mitrović.

Rekorder Orlova po broju golova napumpao je mišiće pred mečeve sa Švajcarskom i Španijom, pošto je večeras nastavio seriju pogodaka u ligi Saudijske Arabije. Al Hilal je kao gost pobedio Al Ahli sa 2:1, a oba gola bila su Mitrovićevo delo.

Štaviše, postigao je Mitrogol i het-trik, ali mu je prvi pogodak poništen zbog tuđeg ofsajda. U tim trenucima Al Ahli je vodio, međutim, ništa to nije omelo srpskog asa, koji je u nastavku utakmice postavio stvari na svoje mesto.

Najpre je Mitrović u 56. minutu glavom sa peterca doneo izjednačenja, da bi u 78. minutu iskoristio penal za potpuni preokret.

Sa ova dva nova gola Mitrogol je lider na listi strelaca lige Saudijske Arabije sa devet pogodaka.

Ipak, kada je reprezentacija Srbije u pitanju Aleksandar Mitrović je u maloj golgeterskoj krizi, pošto je za tačno godinu dana i na devet odigranih utakmica postigao tek jedan gol.