Maksimalna Crna Gora (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 08.09.20. | 23:31

Fatos Bećiraj srušio Luksemburg u prvom minutu nadoknade, golom iz jedanaesterca - 1:0

Selekcija Crne Gore savladala je Luksemburg u gostima, pa nakon dva odigrana kola ima maksimalnih šest bodova na čelu grupe 2 u Ligi nacija C - 1:0 (0:0).

Selekcija Faruka Hadžibegića nije odigrala previše kvalitetan meč, čak je dobrim delom utakmice bila i u podređenom položaju, ali je uspela da sačuva koncentraciju u poslednjim trenucima i dođe do velikog slavlja. Igrač odluke je bio Fatos Bećiraj, koji je u 93. minutu iskoristio jedanaesterac, mada je veliki heroj slavlja Crnogoraca bio Sead Haksabanović, koji je prethodno iznudio udarac sa bele tačke.

Luksemburg je imao ča 22 udarca ka golu protivnika, što je duplo više od Crne Gore, ali je u finišu ostao bez Kristofera Martinsa, koji je zaradio drugi žuti karton u 86. minutu. To je očigledno dalo snage Sokolovima dodaju gas u finišu i stignu do tri vredna boda.