
Avramović i CSKA ostali bez prvog mesta: Zenit slavio u derbiju VTB lige
Vreme čitanja: 1min | ned. 30.03.25. | 16:30
Srpski reprezentativac i plej Armejaca upisao sedam poena uz po pet skokova i asistencija
Nije više moskovski CSKA lider VTB lige. Armejci su u derbiju kola izgubili od Zenita iz Sankt Petersburga rezultatom 81:77 i tako ostali bez pol-pozicije. Nije četi Andreasa Pistolisa pomogao ni Aleksa Avramović koji je za 23 minuta na parketu upisao sedam poena te po pet asistencija i skokova.
Na mnogo više je navijače CSKA navikao srpski reprezentativac, međutim danas je cela ekipa bila ispod nivoa. Domaćin je kontrolisao dešavanja od početka do samog kraja i došao do 35. trijumfa iz 40 odigranih kola.
Izabrane vesti
Najefikasniji kod Zenita je bio Dvejn Bejkon koji je upisao 19 poena, dok se Okaro Vajt zaustavio na 17. Odličan učinak je imao i nekadašnji plej FMP-a Trent Frejzer sa 16 poena te po četiri skoka i asistencija.
Što se tiče Moskovljana, dvocifrene poenterske učinke su imali samo Toni Džekiri sa 18 poena i sedam uhvaćenih lopti i Trimbl Melo sa 16 poena. Kapser Ver i Amat Mbaje su postigli po devet poena.