
Kreće potraga za levim bekom u Humskoj
Vreme čitanja: 2min | čet. 26.06.25. | 09:35
Blagojević trenutno nema ni kvalitet, ni kvantitet na toj poziciji
Partizan se tek zagrejao na tržištu. Dosad je angažovao šestoricu fudbalera, tokom četvrtka će još jednog i to će mu, sva je prilika, biti dovoljno za početni nalet, iako su i u Humskoj svesni da im je potrebno još novih lica. Kvalitativno i kvantitativno.
Zato je jedan od prioritetnih ciljeva crno-belih u narednom periodu pozicija levog beka. Nije teško pretpostaviti zbog čega. U ovom času trener Srđan Blagojević na raspolaganju ima starosedeoca Marija Jurčevića i Stefan Petrović, pred početak priprema prekomandovanog iz omladinskog sastava među A tim. To nije dovoljno.
Izabrane vesti
Prvo, zato što Jurčević nijednim gestom nije pokazao da je igrač renomea Parnog valjka. Drugo, njegova alternativa ima svega 17 godina i ovo mu je praktično upoznavanje sa seniorskim fudbalom. Na to valja dodati da je Partizan napustio Zlatan Šehović, da je istekla pozajmica Bojanu Dimoskom, te da je Aleksandru Filipoviću ponuđen skroman finansijski ugovor za nastavak saradnje, s tim da je bivši član BATE Borisova uglavnom igrao na suprotnom delu terena, ali je ranije tokom karijere bio i levi bek. Računajte da je i Nihad Mujakić na izlaznim vratima kluba (čeka se odlazak u tursku Kasimpašu), a kod Marka Jovanovića je pred kraj 2024. umeo da „zakrpi“ na pomenutoj poziciji.
Tako je Blagojević došao u situaciju da od petorice levih bekova praktično ima samo jednog sa kakvim-takvim iskustvom igranja u Mozzart Bet Superligi, pa se ideja o dovođenju još jednom danima razmatra u Humskoj. S tim da nije lako, jer je reč o deficitarnoj poziciji i u regionu, pa i na evropskom nivou. A protiv Partizana je i vreme, prvu takmičarsku utakmicu igra za tačno dve sedmice i ne bi bilo dobro ako bi za gostovanje AEK-u iz Larnake imao samo Marija Jurčevića.
Od odlaska Slobodana Uroševića na Kipar crno-beli nisu uspeli da nađu levog beka koji bi u kontinuitetu garantovao sigurnost i(li) imao doprinos u napadačkim akcijama, kao što je to, naročito kod Aleksandra Stanojevića i Gordana Petrića, činio tadašnji kapiten. Osim pomenutih igrača, pokušalo se angažovanjem Nikole Antića, Marko Kerkez je bio sve samo ne fudbaler vredan Partizana. Zato sa narednim ne bi smelo da bude greške.
Podsetimo da su na crno-belu stranu Topčiderskog brda stigli golman Marko Milošević, štoperi Mateja Milovanović, Ivan Vasiljević i Stefan Milić, zadnji vezni Janis Karabeljov, kao i napadač Andrej Kostić, dok bi trebalo da bude ozvaničena pozajmica Dembe Seka iz Torina.

Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
