Goleada u Konji, šok u Istanbulu: Galata se ne vraća na vrh tabele (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 05.01.21. | 19:26

Iznenađenje u 17. kolu turskog prvenstva

Problemi za Galatasaraj u 2021. se nastavljaju.

Tim iz Istanbula prvo je remijem sa Antalijom kod kuće izgubio vodeću poziciju, a kada je dobio priliku da se vrati na vrh, nije to iskoristio. Crveno-žuti poraženi su od Konje u gostima 3:4, pa bi mogli da padnu i na petu poziciju ako Fenerbahče savlada Alanju za dva dana.

Gosti su bili značajno oslabljeni, ali je i domaćinu falilo nekoliko igrača, tako da im odsustvo povređenih Elabdulaija, Falkaa, Felgulija i Eteboa, te suspendovanih Kilinča, Markaa i Turana ne mogu biti alibi. Moraće Fatih Terim da pronađe način kako da trgne svoje fudbalere ukoliko želi da ekipa zadrži šampionske ambicije. Dobra prilika za to biće naredni duel, u subotu protiv Genčlera kod kuće.

U kakvom se trenutno rasulu nalazi Galata pokazuje podatak da je Konja postigla dva gola s igračem manje, pošto je u 78. minutu isključen Kartal. Bilo je to pri rezultatu 2:2, ali je rezervista Demirok koji je u 73. minutu zamenio Marka Jevtovića uspešno izveo penal u 82, da bi potom još jedan igrač koji je ušao sa klupe, Ukrajinac Artem Kravec, u drugom minutu nadoknade "overio" pobedu. U 94. je Ogulčan Čaglajan samo ublažio poraz Galatasaraja,

TURSKA 1 - 17. KOLO

Gazijantep - Ankaraguču 2:0 (0:0)

Malatija - Sivas 2:2 (1:2)

Konja - Galatasaraj 4:3 (1:1)

11.30: (2,15) Denizli (3,40) Kajzeri (3,40)

14.00: (1,50) Bašakšehir (4,40) Erzurum (6,25)

14.00: (3,05) Genčlerbirligi (3,35) Hataj (2,35)

14.00: (1,95) Trabzon (3,50) Goztepe (3,90)

17.00: (2,60) Antalija (3,30) Karagumruk (2,70)

17.00: (1,52) Bešiktaš (4,30) Rize (6,25)