Doktorat Aleksa Grimalda, Hjulmand razbudio Verkself (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 12.09.25. | 22:38

Bajer Leverkuzen zahvaljujući strašnim golovima španskog beka tukao Ajntraht

Pred reprezentativnu pauzu Bajer Leverkuzen je prokockao pobedu U Bremenu s igračem više. Imao je 3:1 i dozvolio da primi dva gola, posle čega je Erik ten Hag dobio otkaz. Večeras dva igrača manje za Verkself, ali i prva pobeda u sezoni - 2:1. Na Baj areni pao je do sada maksimalni Ajntraht iz Frankfurta.

U premijernom meču treće runde Bundeslige, na debiju Kaspera Hjulmanda na klupi, šampion iz 2024. uspeo je nekako da sačuva dva gola viška stečena u prvom poluvremenu i na tome može da zahvali veličanstvenom Alehandru Grimaldu, strelcu dva gola iz slobodnih udaraca.

Izabrane vesti

Barsin đak, koji se ovog leta dovodio u vezu sa Kataloncima, jedan je od retkih članova šampionskog tima Ćabija Alonsa što je ostao u klubu. Njegovi golovi i asistencije ključno su doprineli osvajanju 'salatare', a kako je ušao u novu sezonu, očito je da će biti ključni šraf i kod novog trenera.

Grimaldo je prvi pogodak postigao u 11. minutu za 1:0, a drugi u dubokoj sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:1. Ono što je posebno fascinantno, radilo se o dva potpuno različita udarca. Jedna bomba i jedno majstorsko prebacivanje živog zida.

Ruku na srce, kod prvog je imao podosta sreće, jer se lopta od stative odbila u Cetererova leđa, pa u mrežu. Međutim to ne umanjuje majstoriju...

Ajntraht je veoma slabo odigrao prvih 45 minuta. Gotovo da nije ljudski zapretio. Pritom, glupost Robina Koha pred odlazak na pauzu psihološki je rasturila goste. Iskusni štoper bespotrebno je sapleo Nejtana Telu, što je Denis Ajtekin okarakterisao kao penal.

Patrik Šek je Ceterera poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Tim iz Frankfurta u život je vratio Džan Uzun pogotkom u 52. minutu, da bi mu Robert Andrih drugim žutim kartonom samo nekoliko minuta kasnije praktično pružio ruku da izađe iz kanala. Pojačao je Dino Topmeler napad, uveo Mišija Batšuajia, zatim i Elija Vaija, no najbliži golu bio je defanzivac Namdi Kolins, kada je opalio sa preko 30 metara i pogodio prečku.

Izdržao je Leverkuzen pritisak, organizovano se branio i na kraju došao do već opisanog trećeg gola.

Aleksu Grimaldu bio je to 19 pogodak u dresu Bajera, uz koje je sakupio i 34 asistencije na 103 utakmice.

BUNDESLIGA – 3. KOLO

Petak

Bajer Leverkuzen - Ajntraht Frankfurt 3:1 (2:0)
/Grimaldo 11, Šik 45+4 - Uzun 52/

Subota

15.30: (2,90) Frajburg (3,70) Štutgart (2,40)

15.30: (5,30) Hajdenhajm (4,40) Borusija Dortmund (1,57)

15.30: (2,75) Majnc (3,35) RB Lajpcig (2,55)

15.30: (2,65) Union Berlin (3,50) Hofenhajm (2,75)

15.30: (2,05) Volfzburg (3,65) Keln (3,75)

18.30: (1,07) Bajern Minhen (12,0) Hamburger (30,0)

Nedelja

15.30: (2,30) Sankt Pauli (3,30) Augzburg (3,20)

17.30: (2,00) Borusija Menhengladbah (3,90) Verder (3,40)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Bundesliga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara