Dinamo mršavo protiv Južnoafrikanaca

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.07.24. | 20:06

Pobeda Ukrajinaca 1:0

Dinamo Kijev se nije proslavio u pretposlednjoj proveri na pripremama pred dvomeč sa Partizanom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Ukrajinski tim je sa 1:0 savladao južnoafrički Mamelodi Sandauns, a u finišu je imao sreće što gosti nisu došli do izjednačenja.

Najbolji igrač meča bio je iskusni Jarmolenko, koji je u 11. minutu propustio dobru šansu, a u 26. je skrojio akciju u kojoj je Vološin centrirao po zemlji na peterac, lopta je kroz šumu nogu došla do Diala, a on je poslao u mrežu.

Prečka je bila saveznik Mamelodija sredinom prvog poluvremena, kada je Šaparenko pogodio iz slobodnog udarca. Ali, u finišu meča je stativa spasila Ukrajince, jer su gosti imali veliku priliku za izjednačenje.

Dinamo je igrao u sastavu: Nešeret, Vološin, Djačuk, Bilovar, Dubičak, Andrijevski, Šaparenko, Dialo, Lonvejk, Jarmolenko, Suprjaga. A, igrali su još Šepeljev, Sebalos, Carenko, Kabajev.

Poslednju proveru pred meč sa Partizanom u Lubinu (23. jul) Dinamo će imati sutra protiv Union Berlina.