Buongiorno Italia: De Zerbi vodi Đuričića sa sobom u Ukrajinu

Vreme čitanja: 6min | čet. 29.04.21. | 12:20

Masimilijano Alegri prvi kandidat da nasledi Pirla na klupi Juventusa

(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)

Povratak predsednika Intera Stivena Džanga sa čekom na 250.000.000 evra i planovi Nerazura za sledeću sezonu su u prvom planu zajedno sa nestabilnom situacijom u Juventusu, gde bi na kraju sezone moglo da dođe do velikih promena, kako na klupi, tako i u upravi. Piše se naravno i o meču Rome sa Mančester Junajtedom u Ligi Evrope, kao i povratku na teren posle višemesečne pauze defanzivca Lacija Luiza Felipea. Korijere otkriva i da je predsednik Napolija obećao posebne premije igračima i treneru za plasman u Ligu šampiona, dok Gazeta tvrdi da trener Sasuola Roberto De Zerbi ima nameru da sa sobom u Šahtjor povede i našeg reprezentativca Filipa Đuričića.

Izabrane vesti

LA GAZZETTA DELLO SPORT

Najtiražniji italijanski dnevnik otvara današnje izdanje pričom o budućem šampionu Italije i njegovim palnovima za budućnost: “Džang, jel’ ovde žurka? Predsednik Intera se vratio u Milano posle sedam meseci da bi proslavio skudeto i sredio račune: danas će videti tim u Pinetini”, izveštava Gazeta.

Na drugoj i trećoj strani se precizira da 250.000.000 evra nisu pozajmljeni Interu već kineskoj firmi sa sedištem u Luksemburgu, koja kontroliše većinski paket vlasništva u Interu. Sa pozamašnom finansijskom injekcijom, familija Džang sprečila je povećanje duga Intera i obezbedilia uslove da se zadrže svi najbolji igrači.

“Darmjan, čovek proviđenja: Konte je bolji od Van Gala i Murinja”, rekao je u intervjuu biviši igrač Mančester Junajteda i strelac dva pobedonosna gola na poslednja dva meča na San Siru. Darmjan je uporedio atmosferu i duh tima Intera sa reprezentacijom Južnoafričke Republike, koja je postala prvak sveta u ragbiju neposredno po završetku aparthejda 1994. godine.

“Roma, kakav naboj. Na Old Trafordu je potrebna noć žuto-crvenih Đavola”, svedoči Gazeta o pozdravu 2000 navijača Rome, koji su došli u Trigoriju pred polazak njihovih ljubimaca na meč sa Mančerster Junajtedom. U tekstu se navodi da se trener Rome Fonseka uzda u senatore i igrače koji imaju iskustvo sa Junajtedom, od Smolinga u odbrani, preko ofanzivnog pleja Mhirtarjana, do centarfora Džeka za koga je meč sa Crvenim Đavolima neka vrsta derbija.

“Slučaj Suarez: Paratiči je imao sva ovlašćenja”, prenosi Gazeta delove iskaza predsednika Juventusa Andree Anjelija u postupku koji se vodi oko lažiranog ispita italijanskog jezika urugvajskog fudbalera. U tekstu se ističe i da je Suarez sam sebe predložio Juventusu u poruci Pavelu Nedvedu. Prema pisanju list “razvod” između Andree Anjelija i Fabija Paratičija je sve izvesniji ovog leta, odnosno sportskom direktoru neće biti produžen ugovor koji ističe u junu.

“Pukotine u zidu Tomori, Milan razmišlja da li da ga zadrži”, izveštava milanski dnevnik da su tri uzastopna kiksa defanzivca na pozajmici iz Čelsija navele upravo Milana da se zapita da li bi bilo pametno potrošiti blizu 30 miliona evra za njegov otkup. U tekstu se navode kardinalne greške Tomorija protiv Đenove, Sasuola i Lacija. Osim Tomorija i drugo januarsko pojačanje, Mario Mandžukić, se pokazalo kao totalni promašaj.

“Šahtjor zagrizao za De Zerbija koji bi sa sobom mogao da povede Đuričića i Bogu”, piše Gazeta da je jedan od uslova italijanskog trenera da prihvati ponudu kluba tajkuna Ahmetova da sa njim u paketu u Ukrajinu stigne i nekoliko igrača Sasuola. Pored našeg Đuričića i Boge, De Zerbi želi sa sobom u novoj avanturi i Konsiljija, Kirikeša ili Marlona.

CORRRIERE DELLO SPORT

“Come on. Roma!”, izabrao je Korijere naslov na engleskom za prvu stranu. “Fonseka lansirao izazov: Junajted je favorit, ali mi smo hrabri. Trener igra na kartu iskustva Džeka, Mhitarjana i Smolinga. Par hiljada tifoza u delirijumu u Trigoriji pre odlaska tima u Mančester”, i rimski dnevnik svedoči o akciji tifoza Rome koja je prekršila seriju mera za suzbijenje pandemije koronavirusa.

“Ovo je najvažnija utakmica u mojoj karijeri. Nismo došli da se branimo, već da ispišemo nove stranice istorije Rome”, prenose se reči Fonseke. U najavi meča se ističe da će Kristante imati vrlo elastičnu ulogu i da će on dozvoljavati Romi da pređe lako i brzo sa formacije 3-4-2-1 u 4-3-2-1 ili 4-3–3 prema potrebi.

Korijere piše i o dvojici bivših igrača Mančester Junajteda koji su bili škartirani od Ole Gunara Solskjera, Smolingu i Mhitarjanu. Englez i Jermenin su silno motivisani, ali tvrde da nisu ispunjeni gorčinom ili željom da se osvete Norvežaninu. “Solskjer je samo trener našeg protivnika”, izjavio je Smoling.

“Inzagi: Hoću da Lacio bude veliki i protiv malih klubova”, ističe trener Nebeskoplavih da se njegov tim nalazi izvan zone Lige šampiona jer je previše bodova bacio u vetar protiv timova iz donjeg dela tabele.

Korijere donosi i izuzetno pozitivnu vest za Lacio: “Luiz Felipe trenira sa saigračima”. U tekstu se kaže da je brazilski defanzivac spreman za povratak i da će po svoj prilici, posle duge i teške povrede, istrčati na teren protiv Fjorentine. Ne postoje velike šanse da vidimo Luiza Felipea protiv Đenove ovog vikenda ali bi zato protiv Fjorentine trebalo da bude na spisku. Osim Luiza Felipea počeo je da radi u grupi i Kaisedo, koji će biti na raspolaganju već za meč sa Đenovom.

“De Laurentis igra na kartu premija”, otkriva Korijere da je gazda kluba obećao svim igračima i članovima stručnog štaba novčane nagrade u slučaju da obezbede povratak u Ligu šampiona. U tekstu se precizira da je Aurelio to obećao fudbalerima Rina Gatuza i samom treneru pred meč sa Lacijom na Maradoni.

U drugom tekstu posvećenom Azurima se ističe da je profil Lučana Spaletija i dalje na prvom mestu u planovima kluba za sledeću sezonu. Osim što je slobodan, dodatni adut Spaletija je što on preferira sistem 4-2-3-1 za koji je tim Napolija savršeno opremljen.

TUTTOSPORT

“Kasting Juve”, piše torinski dnevnik da u Torinu već uveliko razmišljaju u mogućim rešenjima za klupu u sledećoj sezoni. Kao najkredibilniji kandidat se navodi Alegri sa 50 odsto šansi da se vrati na kormilo Stare dame. Iza njega je sa 30 odsto šansi Zinedin Zidan dok je na trećem mestu Rino Gatuzo sa 20 odsto mogućnosti. U podnaslovu se kategorički tvrdi da će Pirlo biti smenjen ako Juve ne obezbedi učešće u LŠ, i da tu opciju ne treba odbaciti čak ni u slučaju da završi godinu sa osvojenim Kupom Italije i plasmanom u Ligu šampiona, Tutosport je izračunao da Juveu treba 13 bodova u poslednjih pet kola da bi imao sigurno u svojim rukama kvalifikaciju za LŠ.

“Paradoks Rabio. Hteo bi da bude stub Juventusa a nastavlja sa razočaravajućim partijama. Na kraju bi klub mogao da ga proda”, piše Tutospot. U članku se citira podatak da je Francuz među igračima sa najvećom minutažom u ovoj sezoni, ali da nije iskoristio šansu i nametnuo se kao lider. Dodaje se da je osim Evertona još par klubova u Premijer ligi izrazilo interesovanje da ga angažuju. Jedan od mogućih problema za transfer Vojvode je njegova visoka plata.

U trećem tekstu o Juventusu se ističe da su razlozi loše pozicije Juventusa na tabeli mali broj bodova osvojen na gostovanjima. “Bjankoneri pate od gostitisa. Osvojili su samo 25 bodova daleko od Torina, a u poslednjih pet kola tri puta igraju u gostima”, ukazuje se na još jedan negativan aspekt u završnici sezone.

“Boginjo, sa 79 bodova si u Ligi šampiona”, piše Tutosport da Atalanta može sebi da dozvoli luksuz da izgubi jednu utakmicu ili da remizira na dve u poslednjih pet kola i da matematički obezebedi treću uzastopnu LŠ. Druga pozitivna okolnost za Atalantu je što ima povoljan skor u svim direktnim duelima sa takmacima za mesta u LŠ. List podvlači i da se prošle godine išlo u Ligu šampiona sa 78 bodova.

“Milan je odlučio: Pioli ostaje!”, tvrdi se ispod zaglavlja da su čelnici fonda Eliot koji poseduje Milan veoma rešeni da potvrde Piolija na klupi bez obzira da li će uspeti da se kvalifikuje za LŠ ili će skliznuti u Ligu Evrope. Kao motivi za takvu odluku familije Singer se navode odnos Piolija sa Ibrahimovićem i neosporna činjenica da je dobar deo fudbalera, posebno mlađih, značajno napredovao u tekućoj sezoni.

“Napred, Romo!” bodri Tutosport rimski klub pred okršaj sa Mančester Junajtedom. U tekstu se izveštava o priređenom ispraćaju igrača Rome od strane navijača na put za Mančester. Takođe, podvlači se da u Mančesteru nisu odoleli da ne bockaju Romu sa porazom od 7-1 iz 2007. godine ne shvatajući da na taj način dodatno motivišu fudbalere Fonseke.

“Imamo dva Bika koja treba spasiti”, piše list da osim prvog tima Torina koji reskira ispadanje u Seriju B i podmladak Granata je pred selidbom u niži rang takmičenja.


tagovi

ItalijaSerija ABuongiorno Italia

Obaveštavaj me

Juventus
Inter
Milan
Roma
Lacio

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara