.jpg)
Bajern overava titulu, Milioneri krote Bikove
Vreme čitanja: 3min | sub. 08.05.21. | 12:22
Dva derbija u 32. kolu Bundeslige, Borusija Menhengladbah gostuje u Minhenu, Lajpcig u Dortmundu
Ako u subotu na svom stadionu pobedi Borusiju Menhengladbah, Bajern Minhen deveti put uzastopno, a ukupno 31. za 121 godinu postojanja, postaće šampion Nemačke. Mogli su Bavarci posao da završe i u prošlom kolu, ali su poraženi od Majnca u gostima, pa je RB Lajpcig tri kola pre kraja prišao na sedam bodova zaostatka. Teško, ipak, da ima neko, čak i u klubu iz istočne Nemačke, ko veruje da bi Bajern mogao da ostane praznih ruku, Pitanje je samo u kom će od poslednja tri kola gigant iz Minhena overiti još jednu Salataru.
Gosti iz Menhengladbaha imaju motiv da se u poslednja tri kola izbore za izlazak na međunarodnu scenu, mada pitanje je koliko ih zaista motiviše da naredne sezone igraju novo UEFA takmičenje, Ligu konferencija, namenjenu „evropskim trećeligašima“. I to posle Lige šampiona u kojoj su uspeli da prođu grupnu fazu, ali ne i Mančester Siti u osmini finala.
Izabrane vesti
18.30: (1,40) Bajern (4,90) Borusija Menhengladbah (7,50)
Prvi duel Bajerna i Borusije ove sezone, igran početkom januara u Menhengladbahu, pripao je domaćem timu (3:2) i to posle velikog preokreta. Bajern je vodio sa 2:0 posle manje od pola sata igre, ali je već do poluvremena bilo 2:2, a onda početkom drugog dela i, ispostavilo se, konačnih 3:2 za Borusiju.
Menš je dobio tri od poslednjih pet međusobnih duela, a Bajern dva. Inače poslednjih godina kada se sastaju ovi klubovi dobijamo naizmenične pobednike. Poslednji put nerešeno je bilo još 2016. godine, a od novembra 2017. nije bilo manje od tri gola, čak sedam uzastopnih utakmica. Od toga, samo jednom se dogodilo da ne dođe GG.
Bajern je bez Košte, Hofmana i Tolisa, a verovatno ni Čupo-Moting neće da bude među starterima. Na drugoj strani Ždrepci ne mogu da računaju na Dukura i Musela, koji od ranije muče muku sa povredama.
Dva puta u razmaku od pet dana Borusija Dortmund i Red Bul Lajpcig će odmeriti snage, doduše u dva različita takmičenja. Okršaj u prvenstvu biće uvertira za finala nacionalnog kupa koje će predstavljati jedinu šansu i za jedne i za druge da se domognu trofeja ove sezone. Ali prvo će se uhvatiti u koštac na Signal Iduna Parku, gde će Milioneri pokušati da nastave seriju pobeda i u smiraj sezone sustignu četvtoplasirani Ajntraht i trećeplasirani Volfsburg i poboljšaju sebi šanse da prvenstvo završe u zoni Lige šampiona.
15.30: (2,30) Borusija Dortmund (3,40) Lajpcig (3,10)
Za to vreme izabranici odlazećeg trenera Julijana Nagelsmana imaju još promil šanse da naprave čudo u foto-finišu Bundeslige i otmu Bajernu već viđenu titulu. Morali bi da slave protiv Dortmunda, pa u naredne dve runde i da se nadaju da će Bavarci ispustiti osam od devet bodova koji su u opticaju. Dakle, nemoguća misija. Zato će im verovatno veći fokus biti na dolazeće finale kupa.
Kada je reč o Borusiji, vezala je pet pobed u domaćim takmičenjima uz 16 postignutih golova, dok joj je na poslednja dva meča protiv Holštajn Kila, Volfsburga i Union Berlina sačuvala mrežu. Poslednji put kada su njeni fudbaleri istrčali na teren nastradao je upravo Kil koji je petardiran. Lajpcig poslednjih nedelja igra promenljivo, a nedavno se mučio s Verderom i obezbedio finale kupa tek u sudijskoj nadoknadi produžetaka. Osvrt na poslednjih sedam međusobnih duela kaže da je goleada i te kako moguća, jer su tri završena sa pet ili više golova.
BUNDESLIGA – 32. KOLO
Petak
Štutgart - Augzburg 2:1 (1:0)
/Forster 11, Kalajdžić 74 - Niderlehner 59/
Subota
15.30: (2,30) Borusija Dortmund (3,40) Lajpcig (3,10)
15.30: (1,25) Hofenhajm (6,50) Šalke (10,00)
15.30: (4,10) Verder (3,50) Bajer Leverkuzen (1,92)
15.30: (1,85) Volfsburg (3,50) Union Berlin (4,40)
18.30: (1,40) Bajern (4,90) Borusija Menhengladbah (7,50)
Nedelja
13.30: (2,00) Keln (3,45) Frajburg (3,80)
15.30: (1,90) Ajntraht (3,60) Majnc (4,00)
18.00: (1,95) Herta (3,45) Arminija (4,00)
***Kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me

