""

Ružno, ružnije, ali piše se pobeda - Junatedu derbi, Mhitarijan u seriji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.12.16. | 17:14

Crveni đavoli na Old Trafordu upisali minimalac protiv Totenhema

Postoji totalni fudbal, a postoji i Murinjov Junajted. Ne mora uvek da se umire u lepoti, a portugalski stručnjak veliki je pobornik te teorije. Tako je večeras Mančester Junajted u derbiju 15. kola Premije lige na Old Trafordu savladao Totenhem sa 1:0.

Statistika kaže da su navijači imali prilike da vide priličan broj šuteva ka oba gola, ali to je bilo veoma traljavo i daleko od okvira. Od trenutka kada je Junajted dao gol, Crveni đavoli su zatvorili sve prilaze golu.

A strelac je bio Henrik Mhitarjan u 29. minutu posle asistencije Andera Ererea. Tako je ovaj fudbaler Junajteda postao prvi Jermenin koji je postigao pogodak u Premijer ligi.

Inače, meč je počeo dobrim udarcem Pola Pogbe u drugom minutu, ali je Ugo Ljoris refleksno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

I to je, uz šansu Zlatana Ibrahimovića u 34. minutu, bilo sve vredno pomena iz prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Pogba je pokušavao sa distance, a jedinu priliku iole vrednu pomena Totenhem je imao u 70. minutu i to posle pokušaja Kristijana Eriksena iz slobodnog udarca.

Čak ni šest minuta sudijske nadoknade nije donelo neko veće uzbuđenje u završnici derbija koji je po svemu razočarao. Ovo je Junajtedu bila osma uzastopna utakmcia bez poraza, a peta pobeda u toj seriji.

U drugoj utakmici odigranoj od 15 sati u Premijer ligi, ekipa Sautemptona je takođe minimalcem slavila sa 1:0. Sofijan Bufal je u 53. minutu poslao raketu u gornji desni ugao gola Sautemptona. Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je u prvom poluvremenu za domaće, a onda ga je zamenio Nejtan Redmond.

Hal - Kristal Palas 3:3 (1:0)
/Snodgras 27 penal, Diomande 72, Livermor 78 - Benteke 52 penal, Zaha 70, Kembel 89/

Svonsi - Sanderlend 3:0 (0:0)