"Fudbaleri Anderlehta"

Protiv Mitra može samo rukom: Srpski napadač iznudio penal u pobedi Anderlehta (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 20.12.14. | 19:52

Defur precizan sa bele tačke, Prat potvrdio trijumf u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri AnderlehtaI kada ne trese mreže Aleksandar Mitrović donosi bodove Anderlehtu – srpski napadač je protiv Vaslanda iz Beverena bio najaktivniji igrač gostiju, a uspeo je i da izvuče penal iz kojeg je viđen i odlučujući gol na meču – 0:2.

Mitrogol je ove sezone nekoliko puta pokazao da je velika opasnost iz vazduha i to čak i u Ligi šampiona, a to je defanzivca Vaslanda Vutera Korstjensa verovatno i nateralo da igra rukom u pokušaju da zaustavi špica Anderlehta da se domogne lopte posle kornera. Očigledan penal, a Stiven Defur je bio siguran izvođač najstrože kazne u 29. minutu.

Srpski napadač je u početkom drugog poluvremena imao još dve šanse, ali na kraju je Denis Prat otklonio sumnju oko pobednika ovog meča, ali tek u 93. minutu kada je postigao drugi gol svoje ekipe.

Anderleht je zabeležio nova tri boda, ali i dalje ima bod manje od Klub Briža koji u nedelju igra svoj meč.