""
""

Nica konačno slavila protiv šampiona, Baoken novi heroj Azurne obale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.03.13. | 16:15

Orlići prekinuli negativan niz u duelima sa aktuelnim šampionom Francuske, kojeg nisu dobili u prethodnih 11 utakmica, najviše zahvaljujući 20-godišnjem Francuzu koji je tek prvi put zaigrao kao starter

Izgleda da su igrači Lila brzo zaboravili bruku u prethodnom kolu, kada su kao gosti demolirani od Sent Etjena, a Orlići su zahvaljujući veoma raspoloženom 20-godišnjaku i dvostrukom strelcu Stefanu Baokenu uspeli da savladaju nesrećni Monpelje sa 2:0.

Nica je tako uspela da zabeleži prvi trijumf nad aktuelnim šampionom posle čak 11 utakmica, odnosno šest uzastopnih pobeda Monpeljea u duelima ove dve ekipe.

Baoken, momak koji je u dosadašnjem delu sezone samo četiri puta igrao za prvi tim, odnosno, četiri puta ulazio sa klupe, na najbolji mogući način je iskoristio prvi start i poverenje trenera Kloda Pauela, i već u 12. minutu uspeo da načne gol gostiju, zahvaljujući lepoj asistenciji Boteaka.

Samo 12 minuta kasnije isti fudbaler duplirao je prednost, međutim, pogotak je postignut iz ofsajd pozicije. Ipak, pomoćni sudija to nije primetio, i već na polovini prvog poluvremena pobednik je bio odlučen.

Nica se sada nalazi na deobi četvrtog mesta sa 48 bodova, koliko ima i Sent Etjen, dok je Monpelje prekinuo niz od tri uzastopna trijumfa i ostao na sedmoj poziciji.

LIGA 1 – 28. kolo:

Nica – Monpelje 2:0 (2:0)