"Aleksandar Mitrović "

Hasi vratio Mitrovića u startnu postavu, a srpski napadač mu uzvratio golom za Anderlehovu pobedu

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.10.14. | 22:25

Goleade u Belgiji, Standard u finišu srušio Serkl Briž

Aleksandar Mitrović Trener belgijskog šampiona Anderlehta Besnik Hasi je na dve prethodne utakmice izostavio Aleksandra Mitrovića iz startne postave, u porazu od Arsenala u Ligi šampiona ga nije ni uveo u igru, a u derbiju od Standarda je na teren ušao u 61. minutu, i na tom meču su igrači najvećeg belgijskog kluba teren napustili pognute glave.

Albanski stručnjak je u meču 13. kola belgijskog prvenstva protiv Kortrajka odlučio da srpskog napadača vrati tamo gde mu je i mesto – u prvih 11, a Mitrović mu je uzvratio na najbolji golom u pobedi od 3:2.

Prvo je Stefan Defur u 10. minutu sa bele tačke doneo prednost gostima,a Mitrović je u 61. postigao svoj šesti gol u ligi. Kortrajk je uzvratio u 70. minutu, a Klještan je u 86. ponovo povećao prednost svoje ekipa na dva gola razlike. Ipak, navijače šampiona Belgije je uplašio jedan od dva srpska fudbalera Kortrajka Nebojša Pavlović u 91. minutu, ali su gosti ipak osvojili tri boda.

U ostalim mečevima Pro lige su pljuštali golovi, tako je Gent pobedio Beveren sa 4:1, Ostende je razmontirao Vesterlo sa 4:0 (2:0) uz dva gola sa bele tačke, dok je Lokeren bio najefikasniji i postigao pet golova protiv Šarloe – 5:2 (2:0). Samo je Standard minimalcem slavio protiv Serkl Briža, a srpski trener Ivan Vukomanović na tri utakmice na kojima je vodio ekipu iz Liježa ima dve pobede i jedan remi, a još nije primio gol. Možda će ipak ostati trener belgijskog giganta.