"Slavko Gak"
"Slavko Gak"

Gak oštro po večitima i VSS: Zašto Partizan naplaćuje treninge deci? Zašto u Savezu na plate ide 22.000.000?

Vreme čitanja: 3min | pon. 06.07.15. | 19:22

Zašto se u Crvenoj zvezdi žale kad nisu kontaktirali Grad Beograd pre no što su potpisivali ugovore?

Slavko GakCrvena zvezda, Partizan i Vaterpolo savez Srbije očajnički su zavapili za pomoć. A srpski narod je slab na vaterpoliste. Toliko su nam radosti doneli. Međutim, sekretar za sport i omladinu Beograda Slavko Gak ne slaže se sa njihovom kuknjavom oko cena termina za treninge. Gak naime smatra da su večiti sami krivi za situaciju u koju su dospeli, posebno Partizan kojem je još 1992. povereno upravljanje Sportskim centrom Banjica. Gak, i sam bivši trofejni reprezentativac, smatra da ni VSS nije mnogo pomogao vaterpolu.

Ali krenimo redom...
"VK Partizan ne dobija finansijska sredstva za termine zbog činjenice da je u sporu, već isključivo zbog činjenice da Sekretarijat za sport i omladinu primenjuje i poštuje Zakon o sportu. Jasno je definisano na koji način jedinica lokalne samouprave vrši dodelu termina za korišćenje sportskih objekata u državnoj svojini, čiji je korisnik jedinica lokalne samouprave, čime je onemogućeno da Sekretarijat za sport i omladinu termine daje Partizanu koji upravlja objektom i isti koristi u komercijalne svrhe", navodi se u saopštenju Gradske uprave Beograda.
"I pored toga što VK Partizan upravlja Sportskim centrom Banjica i na taj način ima mogućnost da deci koja treniraju u klubu omogući besplatno bavljenje sportom, klub to ne čini, već naplaćuje članarine, a drugim sportskim klubovima termine".

Izabrane vesti

Kada se govori o navodima VK Crvena zvezda, Gak je istakao da Grad Beograd nije ucestvovao u potpisivanju, niti je imao uvid u sadržaj ugovora zaključenih između Crvene zvezde i sportskih centara i da samim tim ne može da bude odgovoran za fakture koje su isporučene crveno-belima.
"Puna odgovornost je na rukovodstvu kluba, koje je zakupilo toliki broj termina i napravilo ogromne finansijske gubitke".

On je pozvao Ministarstvo omladine i sporta da izvrši kontrolu kolike su visine članarina u Partizanu i Crvenoj zvezdi, odnosno da li su u skladu sa Zakonom u sportu, kojim je predviđeno da visina članarine na mesečnom nivou ne može biti veća od 10 odsto prosečne zarade u Republici Srbiji.
"S obzirom na zabrinutost koju su iskazali na današnjoj konferenciji, predlažem čelnicima VSS da pomognu razvoju beogradskih vaterpolo klubova i doprinesu obezbeđivanju osnovnih uslova za rad, na isti nacin na koji to čini Grad Beograd. Grad je u 2014. godini izdvojio 22 miliona dinara za zakup termina u sportskim centrima za 11 vaterpolo klubova, u kojima trenira preko 1.500 dece, a u istoj godini rukovodstvo VSS je na bruto plate 10 zaposlenih potrošilo isti iznos koji je Grad izdvojio za termine. Pozivam ih da u narednom periodu taj iznos od 22 miliona dinara, umesto za plate, izdvoje za termine klubovima", dodaje se u saopšrenju.
"Grad Beograd će i pored ograničenih finansijskih sredstava, a u saradnji sa Republikom Srbijom, izdvojiti značajna finansijska sredstva za potrebe Evropskog prvenstva u vaterpolu, koje će u Beogradu biti održano 2016. godine, i na taj način doprineti razvoju tog sporta", zaključio je Gak.

Ranije danas na vanrednoj konferenciji za medije Partizan i Crvena zvezda pozvali su Grad Beograd da im omogući besplatne termine za treninge kako bi opstali i nastavili da stvaraju igrače za reprezentaciju. Kako su naveli predsednici crno-belih i crveno-belih, legendarni reprezentativci Aleksandar Šoštar i Viktor Jelenić, Beograd je "jedini grad u Srbiji gde klubovi plaćaju termine za trening". Podršku večitim rivalima dao je i predsednik VSS Milorad Krivokapić uputivši molbu odgovornim ljudima u Beogradu da shvate težak položaj vaterpolo klubova, u sportu koji našoj državi donosi najsjanije medalje, i reše pitanje uslova za rad.

(FOTO: MN Press)


tagovi

vaterpoloVK PartizanVK Crvena zvezdaSlavko Gak

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara