"Rumuni mogu da slave"

FCSB kao nekad Steaua! Tri gola za osam minuta i očaj u Plzenju! Sulejmani izbacio Dinamo u 89. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.08.17. | 22:14

Iz Kijeva…

Rumuni mogu da slaveJedan gigant sa istoka Evrope u očaju, drugi u euforiji. Doduše, rumunsko Ministarstvo odbrane se ne bi baš saglasilo, pošto ovaj “novi” klub Điđija Bekalija nije legitimni naslednik Steauinih rezultata, pa ni imena. Ali se barem nekad ponaša kao da jeste. U revanš meč sa Vitorijom u Plzenju ekipa Nikolaea Dike je igrala kao nekad originalna Steaua i Čehe šokirala sa tri brza gola za pobedu od 4:1. Sa druge strane, Dinamo iz Kijeva je ispustio dva gola prednosti na gostovanju kod Berna, pošto je pogodak Žordana Lotombe, na asistenciju Miralema Sulejmanija u 89. minutu, doneo Jang Bojsu trijumf od 2:0.

Prvi gol za Jang Bojs bio je delo iskusnog Gijoma Oroa, koga možda pamtite iz vremena u Pari Sen Žermenu. Pao je u 13. minutu. A znate kako je kad polaznici nemačke škole fudbala osete krv. Švajcarci su uputili čak 18 šuteva ka protivničkom golu, Dinamo samo jedan. Ali ovaj poslednji Jang Bojsov bio je presudan. Sulejmani je centrirao iz slobodnog udarca, Lotomba bio na mestu i poslao Dinamo u plej of za Ligu Evrope.

Tamo će bit ii Viktorija Plzenj, pošto je FCSB inače prilično izjednačen meč pretvorio u poniženje Čeha sa tri pogodka u razmaku od samo osam minuta. Goleada je doduše otvorena mnogo ranije, remek delom Mihaja Balaše iz slobodnog udarca sa oko 30 metara.

Za TV špice.

Uzvratio je Mihal Krmenčik u 65. minutu, bio je to rezultat koji Viktoriju vodi dalje, ali ne i rezultat sa kojim će se Rumuni pomiriti. U razmaku od samo osam minuta pogađali su Felipe Tešeira, Florin Tanase i sa penala Denis Alibek, pa je slavlje moglo da počne.

Slavio je i Marko Momčilović, po tradiciji jedan od najboljih u rumunskom timu. Igrao je svih 90 minuta.