"Aleksandar Mitrović i Matijas Suarez"

Bomba Defura, četvrti gol Mitrovića i samo bod za Anderleht u derbiju! Novi poraz Aleksandra Jankovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.08.14. | 16:22

Klub Briž se vratio iz mrtvih posle 0:2 na poluvremenu

Aleksandar Mitrović i Matijas SuarezPodela plena u derbiju šestog kola Pro lige na Jan Brejdel stadionu i rezultat kojim Klub Briž mora da bude mnogo zadoovljniji od Anderlehta s obzirom na to da je posle prvih 45 minuta igre gubio sa 0:2, ali je u nastavku prebacio težište igre na protivničku polovinu terena i iščupao remi od 2:2.

Na kraju je možda mogao i do potpunog preokreta, ali je rezultat mogao da ode i na drugu stranu, pa je utisak da je meč završen najpravednijim ishodom. Donekle zadovoljan može da bude i Anderleht, jer je ostao neporažen na jednom od najtežih gostovanja u ligi i zadržao prvo mesto na tabeli belgijskog prvenstva sa tri boda prednosti nad Muskronom.

Ali, mogao je i više.

Već u sedmom minutu Stiven Defur je odapeo strelu sa nekih 25 metara i evrogolom primorao Metjua Rajana na kapitulaciju. Samo devet minuta kasnije još jedna lopta završila je iza leđa australijskog golmana. Denis Prat je probio po levom boku i kao na tacni servirao loptu ka Aleksandru Mitroviću, koji je izmakao pažnji čuvara i glavom sa peterca zakucao fudbal u protivničku mrežu.

Četvrti gol srpskog internacionalca u ovoj prvenstvenoj sezoni.

Međutim, tim iz prestonice je u nastavku prosuo sve dobro što je učinio u prvom poluvremenu. Prvo Jasper Jorgensen, pa Bjorn Engels vratili su domaće u život. Isključenje Nikolasa Kastilja zbog drugog žutog kartona u 88. minutu došlo je prekasno da bi Anderleht uspeo da materijalizuje brojčanu prednost. Imao je šansu u sudijskoj nadoknadi, ali nije uspeo.

I tek da pomenemo - Luka Milivojević je meč presedeo na klupi.

Mehelen srpskog stručnjaka Aleksandra Jankovića upisao je četvrti poraz u šampionatu, pošto je izgubio na gostovanju od Šarlroe - 0:2. Domaćem timu je ovo druga uzastopna pobeda koja ih vodi u sredinu tabele.