""

Barsa spremna za Zvezdu i Arenu, ali ima probleme! Bez Abrinesa ne blista, umalo da prokocka pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 15.03.15. | 14:22

Katalonci savladali davljenika Fuenlabradu, ali je malo nedostajalo da im ni 17 poena prednosti ne bude dovoljno za trijumf

Barselona sa dve vezane pobede stiže na noge Crvenoj zvezdi u meču koji je od presudnog značaja za nade crveno-belih da mogu u četvrtfinale Evrolige. Katalonski velikan je posle Makabija, na svom terenu savladao i davljenika Fuenlabradu u 24. kolu Endesa lige. Barsa je slavila 88:82 i zabeležila očekivani trijumf, ali nije blistala kao to je umela u nekim dosadašnjim utakmicama.

Puleni Ćavija Paskvala su brzo zaboravili na poraz od Gran Kanarije, ali ta utakmica prošle nedelje i ova danas protiv Fuenlabrade daje Zvezdi nadu da može ipak da velikog favorita baci na kolena u Areni i sačuva šanse za plasman u osam najbaoljih.

Katalonci su danas vodili od početka meča i kontrolisali rezultat u većem delu utakmice, ali su dozvolili gostima u nekoliko navrata da se vrate u meč. U prvom poluvremenu Blaugrana je odražaval prednost pod pet do 10 poena razlike, da bi u trećoj četvrtini prvi put prebacila granicu od 10 razlike i čak povela sa 17 poena prednosti (57:40). Kada je izgledalo da je gotovo, usledio je veliki pad u igri Barselone i Fuenlabrada koja se grčevito bori za opstanak umalo da servira veliko iznenađenje na parketu apsolutnog favorita.

Dva minuta pre kraja utakmice, Fuenlabrada je prišal Barseloni na četiri poena zaostaka (82:78), a Džoš Mejo je tada imao šut za tri poena kojim je mogao da utakmicu uvede u totalnu neizvesnu i penal završnicu. Promašio je i Tomić i Satoranski su sprečili veliko iznenađenje.

Bez obzira na ubedljivu pobedu nad Makabijem u Evroligi, očigledno je da Barselona ima probleme u igri bez povređenog Aleksa Abrinesa koji je blistao u dosadašnjem delu sezone i koji će zbog povrede kolena propustiti i gostovanje Crvenoj zvezdi. Paskval je toga svestan tako da se danas nije kockao sa minutažom i nije odmarao nosioce igre.

Najbolji u timu Barselone je danas bio Džastin Doelman koji je ubacio 20 poena bez promašaj (3/3) za tri poena. Tomas i Oleson su dodali po 11, a Satoranski i Tomić po 10 poena. U strelce se nisu upisali Pleis, Lampe i Hezonja, dok je Navaro daleko od nekadašnje forme i danas je za 12 minuta na parketu ubacio samo dve trojke. U taboru Fuenlabrade nerešiva enigma za Katalonce je bio krilni centar Endi Panko koji je dao 21 poen.

Saragosa je posle serije odličnih igara poražena na gostovanju Estudijantesu i propustila je veliku šansu da se učvrsti na poziciji koja vodi u plej-of. Studenti su na svom parketu slavili 66:61, iako je Lendri imao šansu da pet sekundi pre kraja šutem za tri poena odvede meč u produžetke. Izblokirao ga je Haime Fernandez i stavio tačku na nade Saragose.

Aradori je postigao 15 poena u pobedničkom timu dok je srpski reprezentativac Stefan Birčević dao tri poena. Kod Saragose tragičar Lendri je upisao 17 poena, a Stefan Jelovac je opet bio odličan pošto je dao 14 poena. Raško Katić je za 16 minuta na parketu tri puta pogodio za dva poena.

Sa sjajnim partijama na svom terenu je nastavio Bilbao koji je rezultatom 90:74  deklasirao Gran Kanariju i ima identičan skor kao Barselona na trećoj poiziciji. Dairis Bertans je blistao u baskijskom timu i utakmicu završio sa 24 poena, dok je veteran Raul Lopez ubacio 18 poena. Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Beljas koji je ubacio 13 poena.