HSV ispustio čelo Cvajte u 95. minutu, Nirnberg se zaljubio u 17-godišnjaka

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.08.23. | 15:53

Džan Uzun novi je miljenik navijača Der Kluba

Stara dobra Cvajta garantuje – golovi pršte na sve strane. S tim da posle današnjih mečeva nema mnogo onih koji su potpuno zadovoljni. Izuzev možda navijača Nirnberga, koji će narednih sedam dana na rukama nositi 17-godišnje Džana Uzuna.

Nirnberg doduše nije pobedio, ali je uspeo da se vrati iz mrtvih posle zaostatka od dva gola u sudaru sa gostujućim Hanoverom. Na kraju 2:2 uz dva gola Uzuna, koji se tim prvim pogotkom upisao u klupske almanahe kao najmlađi strelac u istoriji Der Kluba.

U tom 66. minutu lepo je prihvatio pas Feliksa Lohkempera i loptu mirno plasirao u suprotni ugao, da bi goste bacio u potpuni trans kada je u sudijskoj nadoknadi jedanaesterac pretvorio u pogodak za konačnih 2:2, iako je preko puta sebe imao Ron Roberta Cilera, svetskog prvaka sa Nemačkom iz 2014. godine. Ciler je dakle svoje najbolje odigrao, budućnost pripada Uzunu, momku turskog porekla koji je rođen u Regenzburgu, a koji je u Nirnberg stigao još kao 14-godišnjak.

Isti rezultat i u derbiju kola u Karlsrueu gde se domaćin kasnim golom čupao protiv Hamburga. Jeste Karlsrue prvi stigao do gola, ali su Laslo Beneš i Robert Nesta Glacel preokrenuli rezultat u korist gostiju, koji su na startu sezone oduševili u onoj pobedi od 5:3 protiv Šalkea. I tada su se Beneš i Glecel upisali u listu strelaca.

Ovog puta su ostali bez celog plena, jer je u petom minutu sudijske nadoknade Budu Zivzivadze, Gruzin koji se već svikao na ulogu Karlsrueovog džokera, spasio domaće poraza.

Jedinu pobedu u današnjem programu tako je ostvario Magdeburg, koji se sa 2:1 savladao Ajntraht Braunšvajg pošto je gostima malo vredeo pogodak Entonija Udže u 94. minutu. Ali tek da se kaže da se nisu predavali.

NEMAČKA 2 – 2. KOLO

Herta - Vehen 1:0 (0:0)