Borisav Burmaz (Star sport)

Burmaz u 92. minutu pokorio praznu Džaizkoin arenu

Vreme čitanja: 3min | sre. 26.04.23. | 18:24

Voždovac minimalcem slavio u Novom Pazaru

Tradicija iz poslednjih vojevanja Novog Pazara i Voždovca nije izneverena, opet “od nula do jednog gola”. A taj jedan doneo je družini iz Zaplanjske sva tri boda: Novi Pazar - Voždovac 0:1 (0:0).

Delovalo je da će strelci na natopljenom terenu uzeti slobodan dan, ali se u sudijskoj nadoknadi pojavio Borisav Burmaz, koji je odlučio duel drugog kola plej-ofa Mozzart Bet Superlige na praznoj Džaizkoin areni.

Šestoplasrirana ekipa Davora Berbera doživela je treći uzastopni poraz i povećala zaostatak za Vojvodinom na osam bodova, a sedmi Voždovac prišao je Novopazarcima na minus pet.

Povratnik u startnu postavu domaćina Filip Jović predstavio se kao najveća opasnost po Andriju Katića u prvom delu meča, ali je njegov šut u četvrtom minutu iz šesnaesterca Zmajeva zaustavio mladi kapiten Beograđana, dok je pokušaj sa distance levog beka Plavih u 28. minutu završio tik iznad prečke.

Najbolju akciju Berberove čete u tom delu susreta mogao je bolje da okonča Bojica Nikčević, koji je u 17. minutu iz povoljne pozicije nedovoljno dobro reagovao na centaršut Milana Joksimovića.

Usledile su muke Pazaraca u poslednjoj trećini prvog poluvremena. Najpre moguća teža povreda desnog beka Periše Pešukića, tokom čijeg je boravka van terena, a pre ulaska Vahida Zimonjića, sa pozicije oko penaltika Dragan Stoisavljević zatresao mrežu debitanta u Mozzart Bet Superligi Almina Kahrimanovića, koji je imao loptu na ruci. Ipak, VAR je momke u plavo-belim dresovima poštedeo rezultatskog deficita.

Do odmora su još dva puta pokušali gosti da dođu do prednosti, a posebno neprijatan po poslednju liniju Novog Pazara bio je Filip Damjanović nakon ubacivanja agilnog Marka Mijailovića sa desne strane u 40. minutu.

U 51. minutu izostao je bolji završni pas Andrije Majdevca za Slobodana Stanojlovića, posle akcije koja je dosta obećavala.

Došlo je vreme da Berber unese živost izmenama, posle kojih je Pazar preuzeo inicijativu. Slobodan Rubežić je iz vazduha u 67. minutu prebacio prečku, što je najavilo dve velike šanse Majdevca u 69. i 71. minutu. Najpre je solidno tukao glavom, ali se istakao Katić, a dva minuta kasnije izblokiran je atak sa zemlje najboljeg strelca Plavih.

Vatra je tinjala u tim momentima, zujalo je na obe strane. Usledile su šansa za Voždovac preko Miloša Pantovića i vrhunski refleks Joksimovića u 75. minutu, pa odmah potom strela Majdevca i odbrana Katića.

Plamen je zapalio Burmaz u 92. minutu. Snažan i precizan šut sa oko 16 metara doneo je Beograđanima veliku radost i tri boda.

NOVI PAZAR - VOŽDOVAC 0:1 (0:0)