"Dušan Tadić"

Tadić diriguje, Tvente melje! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.13. | 18:30

Srpski internacionalac postigao gol sa penala i namestio dva pogotka za 6:0 protiv očajnog Utrehta. Holandski mediji pišu da će Tvente teško izdržati bitku sa bogatijim evropskim klubovima

Dušan Tadić

Šuterski trening Tventea pod dirigentskom palicom Dušana Tadića u trećem kolu Eredivizije. Koliko zbog toga što se Ponos istoka, osokoljen demoliranjem Fejenorda u prošlom kolu (4:1), rastrčao po terenu, toliko i zbog toga što Utreht nije mogao da se sastavi u Enšedeu – 6:0 (4:0).

Kako je počelo gosti još mogu da budu i zadovoljni ishodom, jer su mogli da dožive i teži debakl, ali se Tvente brzo zadovoljio. Ništa čudno, s obzirom da su Crveni za prvih 35 minuta čak četiri puta pogađali mrežu Robina Rujtera.

Kvinsi Proms je otvorio goleadu, Dušan Tadić sa penala duplirao prednost domaćih, da bi potom Luk Kastanjos sa dva komada jednostavno ubio u pojam goste iz Utrehta.

Tvente je, ipak, bio milostiv u nastavku pa su viđena još "samo" dva gola. Proms je bio strelac prvog, a asistent ko drugi nego Tadić, koji je prethodno namestio i pogodak Kastanjosa za 4:0 zbog čega je proglašen za igrača utakmice.

Uostalom, Tadić je već neko vreme igrač oko kojeg se vrti igra Tventea što potvrđuje i podatak da je učestvovao u postizanju sedam od 10 golova ekipe u ovoj sezoni! Holandski mediji se s pravom pitaju hoće li tim sa stadiona De Grolš moći da izdrži do kraja prelaznog roka i nastavi da odbija sve unosnije ponude bogatijih klubova za srpskog reprezentativca.

Šlag na tortu je, inače, u 90. minutu sipao Šveđanin Rasmus Bengston.

Ko je ugasio televizor posle pobede Ajaksa nad Fejenordom u 166. Klasikerom grdno se prevario. Uživanje je gledati kao Tvente veze.