Gruzin naljutio Novaka, pa dobio tenisku lekciju

Vreme čitanja: 1min | čet. 03.01.19. | 17:48

Đoković će u polufinalu Dohe igrati protiv Bautiste Aguta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Dohi, pošto je u tri seta savladao Gruzina Nikoloza Basilašvilija sa 4:6, 6:3, 6:4.

Protivnik srpskom asu u polufinalu biće Španac Roberto Bautista Agut koji je iznenadio Stena Vavrinku i trijumfovao posle dva seta.

Đoković i Bautista Agut su do sada igrali osam puta i Srbin je doživeo samo jedan poraz.

Kada je u pitanju večerašnji duel, gruzijski teniser je u prvom setu delovao svežije i spremnije od Đokovića i umeo je da iskoristi činjenicu da prvi reket sveta u određenim elementima igre nije ličio na sebe.

Delovalo je da je potrebno nešto da ga prodrma, a izgleda da ga je Basilašvili dobrano naljutio u tom prvom setu. Jer, u nastavku meča srpski teniserje zaigra bolje i to mu je odmah donelo željeni rezultat.

Đoković je drugi set rešio u svoju korist za nešto više od pola sata, u trećem mu je 21. teniser na rang listi napravio malo više problema, ali je Srbin ipak izašao na kraj sa žilavim rivalom.