"Vavrinka"

Vavrinka u sprintu, Čilić i Verdasko maratonima do trećeg kola Vimbldona

Vreme čitanja: 3min | sre. 01.07.15. | 20:34

Osvajač Rolan Garosa u prva dva kola nijednom nije izgubio servis

VavrinkaSten Vavrinka bez problema krči put ka drugoj nedelji Vimbldona. Švajcarac je u meču drugog kola savladao Viktora Estrelju sa 6:3, 6:4, 7:5 posle jednog sata i 34 minuta igre. Osvajač ovogodišnjeg Rolan Garosa nastavlja da igra odlično i na trećem grend slemu u sezoni, pa je do trećeg kola stigao bez mnogo muka.

Po jedan brejk u sva tri seta bili su sasvim dovoljni Vavrinki, koji ove godine servira na vrhunskom nivou. Prethodno je savladao Žoaa Souzu, a sa prvim brejk loptama na svoj servis tokom turnira susreo se u poslednjem gemu meča sa Estreljom. Ipak, teniser iz Dominikanske Republike nije uspeo da izbori taj brejk u trećem setu, pa Švajcarcu i dalje niko nije uspeo da oduzme servis gem– 6:3, 4:6, 7:6 (6), 4:6, 7:5.

Za razliku od švajcarskog grend slema šampiona, hrvatski ima mnogo više problema. Marin Čilić, aktuelni osvajač Ju Es opena, morao je da igra pet setova protiv 90. tenisera sveta. Njega je propisno namučio Litvanac Rikardas Berankis, a Čiliću je za trijumf bilo potrebno tri sata i 36 minuta igre.

Hrvatski teniser je odlično počeo meč, osvojio prvi set posle 30 minuta, ali je odmorni Litvanac potom pokazao zube. Berankis je svoj meč prvog kola dobio posle nešto manje od dva odigrana seta, pošto mu je Andreas Hajder Maurer predao taj susret. Zaigrao je dosta agresivnije i došao do izjednačenja, a malo je falilo da potpuno preokrene rezultat u taj brejku trećeg seta. Što nije uspeo u trećem, jeste u četvrtom, izborivši tako odlučujući set u kojem je Čilić ipak bio za nijansu bolji i smireniji.

Tamo gde je stao u prvom kolu, Fernando Verdasko je nastavio i u drugom. Nakon što mu je bilo potrebno četiri sata da savlada Martina Kližana, španski teniser je ovoga puta bio nešto brži. Austrijanac Dominik Tijem je morao da pruži ruku Verdasku posle novog maratona i tri sata i 16 minuta igre – 5:7, 6:4, 5:7, 6:3, 6:4. Levoruki Španac je tako uspeo da se posle više od sedam sati na terenu domogne trećeg kola u kojem će ga igrati protiv četvrtog nosioca, Sten Vavrinke.