
Rodik iznenađen brzinom Novakovog oporavka
Vreme čitanja: 2min | pet. 07.03.25. | 13:31
Endi Rodik, bivši broj jedan, zadivljen je kako je Đoković i dalje u stanju brzo da prebrodi probleme
Novak je u Australiji propisno zabrinuo svoje navijače, kada je došlo do rupture mišića zadnje lože. Predaja u polufinalu Aleksanderu Zverevu bila je ozbiljna pretnja po nastavak sezone, ali se Đoković, na iznenađenje mnogih, pojavio na turniru u Kataru, u Dohi, tokom prošlog meseca.
Sada ga očekuje takmičenje na prva dva mastersa sezone u Indijan Velsu i Majamiju, nema nikakvih problema, zdrav je i oran za nove pobede.
Izabrane vesti
Rodik je očekivao da Novaka na terenu neće biti barem nekoliko meseci, ali pogrešio je u proceni.
"Izgledao je sjajno u Asutraliji, bio je fenomenalan u toj pobedi protiv Alkarasa, pobedio je Mahača, Lehečku, njih dvojica od tada igraju odlično. Pobedio je Alkarasa u derbiju, povredio se, postavio na društvene mreže snimak povrede. Ja uvek procenjujem po tome koliko je ljudima potrebno da se oporave, pa zato grešim", kaže Rodik.
Endi je otkrio kako je proverio ozbiljnost povrede srpskog tenisera.
"Svakako da nisam očekivao da ćemo ovde gledati Novaka. Kada je objavio snimak video sam ga i nije mi to delovalo dobro. Poslao sam snimak prijatelju koji je otroped, oni kažu da je za tako nešto normala šest nedelja, tako da je u mojoj glavi bilo to da ćemo Novaka gledati tek negde od Monte Karla", priznaje grešku Amerikanac.
Nije prvi put Đoković iznenadio teniski svet. Poznat je po tome što se veoma brzo oporavlja.
"Od Australije, videli smo ga u Dohi i evo sada je tu u Indijan Velsu. Jako dobra stvar za organizatore, izgubili su Sinera, ali dobili su Đokovića. To je dobro pošto ne mogu da računaju na trenutnog broja jedan na svetu. Ipak, siguran sam da posle Australije, niko u Indijan Velsu nije očekivao da vidi Novaka na turniru", izjavio je Rodik.
Đoković je bio slobodan na startu kao šeti nosilac, trebalo bi u subotu da izađe na teren u meču protiv Holanđanina Botika van den Zandshulpa.