Ovo je igra za trofej: Danijel Kolins samouvereno do polufinala Australijan opena

Vreme čitanja: 1min | sre. 26.01.22. | 02:41

Posle sat i po vremena borbe do polufinala - 7:5, 6:1

Amerikanka Danijel Kolins na prično samouveren način stigla je do svog drugog polufinala Australijan opena u karijeri. Ona je u četvrtfinalu savladala Aliz Korne posle tačno 90 minuta igre - 7:5, 6:1.

Kolins je meč okončala sa 28 vinera, Francuskinja nije uspela da pronađe rešenje za njen prvi servis, iako je Amerikanka u završnici prvog seta prošla kroz krizu, ispustila prednost od 5:2, što je Korne iskoristila i stigla do izjednačenja (5:5). Ipak, neizvesnost je kratko trajala. Kolins se uzdigla iznad problema, rešila prvi set u svoju korist, a onda u drugom setu demostrirala silu nad protivnicom.

Način na koji je Kolins osvajala poena u drugom setu po mnogima je predstavljala igru kojom može da se napadne trofej u Melburnu, ali će morati to da ponovi u borbi za finale, gde je čeka pobednica meča između Svjontek i Kanepi.

Kolins je imala fantastičnih 90 odsto osvojenih poena na prvi servis, dok je Francuskinja bila na svega 51 odsto, što je bilo premalo za ovako važan meč.