Novak Đoković (Srđan Stevanović/StarSport)

Novak ide na američku nadu: Đoković protiv Mikelsena u drugom kolu Šangaja

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.10.24. | 12:18

Amerikanac Aleks Mikelsen je prva prepreka na putu Novaka Đokovića do titule u Šangaju

Novak Đoković je slobodan u prvom kolu Šangaja, ali je pratio jedan meč na startu Mastersa u Kini, koji je odredio njegovog prvog protivnika.

Najbolji teniser svih vremena je u petak prepodne saznao da će u drugom kolu igrati protiv američkog tenisera Aleksa Mikelsena.

Trenutno 43. teniser sveta imao je lak posao na startu ATP Mastersa u Šangaju.

Rival mu je bio domaći teniser Inčaokete Bu, koji je oduševio svetsku tenisku javnost na ATP turniru 500 u Pekingu prošle nedelje, kada je stigao do polufinala i ispao od Janika Sinera posle dva odigrana seta.

"Izduvao" se Bu u Pekingu i u Šangaju nije mogao ništa protiv raspoloženog mladog Amerikanca. Slavio je Mikelsen protiv 69. tenisera planete rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Meč je trajao 76 minuta i rutinski je odradio posao Amerikanac, koji je u oba seta napravio po jedan brejk, što mu je bilo dovoljno za laku pobedu.

Novak Đoković i Aleks Mikelsen se do sada nisu sastajali, pa će Srbin prvi put ima priliku da oseti kakva je mlada nada američkog tenisa.

Termin meča će biti određen u petak popodne i Novak će na teren u subotu, samo je pitanje u koliko časova.