Belšina konačno stigla do prvog boda

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.04.20. | 21:10

Iz četvrtog pokušaja

U trenucima kada fudbala gotovo da nema zbog pandemije virusa korona, prvenstvo Belorusije svakako spada u jedno od atraktivnijih. Sezona se u ovoj zemlji nije prekidala, pa je četvrto kolo otvoreno utakmicom između Nemana i Belšine, na kojoj je gost došao do prvog boda u prvenstvu - 1:1 (1:0).

Neman je posle poraza u prvom kolu, zabeležio trijumf i remi, dok je prošlogodišnji drugoligaš, koji se odličnim rezultatima prethodne sezone vratio u prvi rang takmičenja, prvenstvo startovao na najgori mogući način, sa tri poraza u uvodna tri kola i u ovaj meč je ušao kao autsajder.

Domaćin se na početku nije previše osvrtao na posed lopte, štaviše, on je u prvom poluvremenu bio izjednačen, ali je Nemam bio znatno konkretniji. O inferiornosti gostiju govori i podatak da su u prvih 45 minuta uputili tek jedan šut, a čak ni on nije otišao u okvir gola. Inicijativa domaćih se isplatila u pravom trenutku, pred sam odlazak na odmor, kada je Gegam Kadimjan “otvorio“ goste.

Nastavak je doneo potpunu promenu uloga. Belšina se opustila, znatno više pretila, što se isplatilo na isteku sat vremena igre. Za izjednačenje je pogodio Leonid Kovel, fudbaler koji je pristigao pred početak sezone iz Minska. Zanimljivo, bio je ovo tek drugi pogodak gostiju u sezoni, a oba je postigao 33-godišnji Belorus. Ovaj drugi je, ispostaviće se na kraju, bio dovoljan za prvi bod Belšine u prvenstvu.

BELORUSIJA 1 - 4. KOLO

Neman Grodno - Belšina 1:1 (1:0)