Kecmanović odmah ispao, Federer pleše na domaćem terenu

Vreme čitanja: 1min | pon. 21.10.19. | 20:30

Štruf lako protiv srpskog tenisera - 2:0

Turnir u Bazelu je ekspresno završen za Miomira Kecmanovića. Mladi srpski teniser eliminisan je u prvom kolu, a bolji od njega bio je Jan-Lenard Štruf u dva seta – 6:4, 6:2.

U prva četiri gema prvog seta obojica igrača su imala po dve brejk lopte, ali nijednu nisu iskoristila. I tek u desetom gemu Štruf je uspeo da slomi Kecmanovića i da tim brejkom dobije i set.

Miomir se držao u drugom delu meča do 3:2, nijedan igrač nije imao do tada priliku da oduzme servis rivalu. Međutim, Štruf je ponovo bio jači, oduzeo je oba naredna gema Kecmanoviću i glatko je dobio drugi set, samim tim i meč.

Još lakše do trijumfa došao je Rodžer Federer, na svom domaćem terenu. Njemu su bila potrebna samo 54 minuta da eliminiše Pitera Gojovčika – 6:2, 6:1.

Sve što je Nemac uspeo da uradi je da u drugom setu napravi brejk, nakon što je izgubio svoj servis, ali već u narednom ga je Federer „kaznio“ istom merom i rutinski priveo meč kraju.

Federer će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela Radu Albor Dušan Lajović.