Ovo već liči na BATE!

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.20. | 19:35

Tim iz Borisova lako slavio na gostovanju Minsku – 3:0

Početak sezone je bio mučan, ali BATE Borisov nagoveštava da bi do kraja prvenstva u Beorusiji mogao da se umeša u borbu za vrh tabele. Nekadašnji rival Partizana i Crvene zvezde je loše odigrao u polufinalu Kupa, ali je danas vezao drugu prvenstvenu pobedu.

Na gostovanju Minsku, ekipa iz obliženjeg Borisova je odigrala kao nekad i ubedljivo slavila sa 3:0.

Malo je trener gostiju promešao karte u odnosu na prethodne mečeve. BATE je igrao u formaciji 3-4-3. Na klupi su ostali Boris Kopitović i Nemanja Milić, dok je Aleksandar Filipović izašao u 46. minutu.
Vesnik trijumfa BATE Borisova bio je napadač Dragun. Upravo je on posle asistencije nekadašnjeg člana Vojvodine Bojana Nastića doveo goste u vođstvo. Igrao se 26. minut. Minsk je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu. Ali je BATE odlično koristio šanse i duplirao prednost vrlo brzo. Strelac je bio Saroka.

Posle toga je bilo jasno da će bodovi otići za Borisov. Potvrda je stigla u vidu gola Nekajčika.

Bivše krilo Napretka Igor Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Šahtjor Soligarsk. Međutim, nije uspeo da doprinese trijumfu gostiju. Bio je to vrlo tvrd meč, sa čak osam žutih kartona. Golova bilo nije.

BELORUSIJA 1 - 4. KOLO

Neman Grodno - Belšina 1:1 (1:0)