Laslo Đere (©MN Press)

Đere ispao sa turnira u Hamburgu

Vreme čitanja: 1min | čet. 18.07.24. | 16:00

Bolji od srpskog tenisera u dva seta bio Artur Fils

Ne ide pa ne ide Laslu Đereu ove sezone. Nikako da uhvati kontinuitet u igri i poveže nekoliko dobrih rezultata. Nakon što je pobedio Zizuo Bergsa u prvom kolu ATP turnira u Hamburgu, srpski teniser je na narednoj stepenici izgubio od Francuza Artura Filsa sa 7:6(3), 6:2 za sat i 47 minuta.

Prvi set je bio dosta izjednačen. Oba tenisera su napravila po jedan brejk, a 28. reket sveta je bio bolji posle taj-brejka koji je dobio 7:3. To kao da je potpuno slomilo otpor Đerea koji dopušta protivniku dva brejka i konalnu pobedu.

Fils će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Danca Holgera Runea i Marka Trunđelitija iz Argentine.

Na istom turniru, samo kolo pre je ispao i Dušan Lajović od koga je bolji bio Sebastijan Baez posle preokreta - 4:6, 7:5, 6:2