©Reuters
©Reuters

Alkaras za pola sata osvojio set, pa 75 minuta dovršavao posao

Vreme čitanja: 1min | pon. 29.07.24. | 21:04

Španski teniser eliminisao Grikspora i plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara

Karlos Alkaras je napravio drugi uspešan korak na Olimpijskim igrama u Parizu eliminisavši Talona Grikspora u dva seta 6:1, 7:6.

Španski teniser furiozno je otvorio susret prepustivši rivalu samo jedan gem u prvom setu koji je trajao 33 minuta.

Sjajna igra trećeg reketa sveta nagovestila je rutinski plasman u osminu finala i duel sa Romanom Safijulinom, ali se u nastavku Grikspor potrudio da skupo proda kožu.

Ne samo da je Holanđanin ostavio rivala bez brejk šanse, već je imao set loptu pri rezultatu 5:4, koju nije iskoristio.

Taj-brejk koji je usledio doneo je niz mini-brejkova, međutim Alkaras ze pri rezultatu 3:3 vezao četiri poena i stavio tačku na susret koji je trajao sat i 48 minuta.