Komentari na vest

Zašto je dosuđen ofsajd koji je uništio snove Iranaca

8

8

pre 26 minuta

Da li može neko da mi odgovori kad dva protivnička fudbalera idu sama ka golu i onaj kod koga je lopta doda loptu drugom , ovaj natrčava i postiže gol . Kako tada nije ofsajd ako sada jeste

Asd1

pre oko 1 sat

Zato sto je bio ofsajd.
D

Djani85

pre oko 2 sata

Čist ofsajd, dugo sam u fudbalu i nažalost to je ofsajd, pravila se poštuju kad su manje ekipe u pitanju
N

Nenad Petrovic

pre oko 3 sata

.. Taj var uništi fudbal

nikola.p

pre oko 3 sata

Pravila moraju da postoje i da se poštuju...makar u sportu...makar osnovna pravila. Nažalost, upravo pravila nekad upropaste lepotu sporta.

Plaki227

pre oko 4 sata

ovde je dosudjen ofsajd a nije za penal koji je dobila svajcarska protiv Katara katastrofaa
P

Prdoje

pre oko 4 sata

Vidim ovde neki stručnjaci objašnjavaju da je i golman igrač, onda je i bilo koji igrač golman u nekom trenutku?
z

za prdoja

pre oko 1 sat

da nije igrac ne bi mogao da zamenis recimo golmana za igrača kad ti prvi golman dobije crveni... ili ako nemas vise izmena a golman ti se povredi ili dobije crveni karton ko brani onda? Neki igrac iz polja zar ne... to sto ima rukavice i nekad duze rukave i nogavice ne cini ga vanzemaljcem...
И

И

pre oko 4 sata

Ovako sam ja jednom dosudio, kao klinac, pa me je policija vozila kući, jedva sam živu glavu izvukao. Čak je bila daleko očiglednija situacija, golman uzeo da dribla, otišao ispred jednog defanzivca, izgubio loptu, a ovaj koji mu je oduzeo doda igraču u ogromnom ofsajdu koji daje gol. Čak se i pomoćni sudija zbunio i nije digao zastavicu, ili nije ni on znao pravila. Ja primenim to pravilo svakako, uradim svoj posao, nastane haos, 11 igrača na mene, plus klupa, navijači utrčali, neki od njih uspeli i da me udare, srećom uletela dva policajca koja su tu bila i nekako me iščupaše. Sve to gledao komesar lige, čovek sudio prvu ligu pa normalno zna pravila, silne neke kazne su platili, izbacili ih iz lige, itd. Međutim dan danas smatraju da sam ja za sve kriv i naravno ostavio sam suđenje posle toga, jer što kaže Popara, "logika se ne poštuje, razum je ponižen".
N

Nebojsa Tasic

pre oko 4 sata

nije bio ofsajd sigurno
s

spiritus movens

pre oko 4 sata

VAR me podseca na OI kad je Milorad Cavic stigao pre Felpsa, pa se prikazivao snimak NE onda kad je plivac (Cavic) prstom dotakao cilj nego kad je punom sakom dodirnuo isti, tako da je delovalo da je kasnio. Tako i ovi dodiri sa loptom kod VAR-a, kad oni zapravo zaustavljaju snimak? Je l' kad fudbaler kopackom didirne loptu ili kad je vec noga punim obimom na lopti. U pitanju su delovi sekunde ali oni mnogo znace u ovakvim situacijama. Slicno se i nama dogodilo sa Kamerunom 3-3, gde su svi uzivo videli da je ocigledan ofsajd, a VAR povukao neku liniju da izgleda da nije bilo nedozvoljene situacije. VAR ostavlja prostor za manipulaciju tehnologijom.
B

Boka85

pre oko 5 sati

Fudbal je treba i sreće imati
m

marcoman83

pre oko 5 sati

Objasnite fudbalskim neznalicama, da u trenutku upucivanja lopte ka napadacu, ispred njega moraju biti bar 2 (dva) odbrambena igraca, najcesce su to golman i poslednji igrac odbrane, ali i ne moraju da budu kao u ovom slucaju! Cist ofsajd i nema ljutnje!

Marko Zigerige

pre oko 6 sati

Kod ofsajd linije gleda se uvek pretposlednji igrač odbrane, a izgleda ljudi zaboravili da je i golman igrač takodje. Sramota ko sve prati najlepši sport na svetu
T

Tvrle01

pre oko 6 sati

Pravilo o ofsajdu je izuzetno glupo, a da je bio - jeste. Zato je trebalo prihvatiti Vengerov predlog. Ovako se ubija suština sporta i postajemo bezosećajni roboti...

Aleksandra Martać

pre oko 6 sati

To se i očekivalo da će se desiti, svuda je politika umešana, zato i nemamo rusiju
M

Majamaki3

pre oko 6 sati

Ovo je veliko pitanje dal je bio opsajd
G

Gost1234

pre oko 6 sati

Znaci navijanje za Ganu veceras je pod obavezno kao dokaz dobrog kućnog vaspitanja i podrške napacenoj ekipi Irana. Tretman Irana na ovoj saradi od prvenstva je jednak tretmanu američkih crnih sportista na olimpijadi u Minhenu za vreme nacista....... Jednom rečju sramota!!!
Z

Za neznalicu

pre oko 2 sata

olimpijada za vreme nacista je bila u Berlinu a zimska u Garmisch-Partenkirchenu... München je bio domaćin 1972... Nauci ili procitaj bar osnovno
G

Gost1234

pre oko 1 sat

zaneznalicu-tacno u Berlinu, moja greška jer sam brzo mislio i kucao. Ali suština komentara nije u tome gde je bila nego sta se dešavalo tamo tada, i ovde u USA irancima sada.
c

casio

pre oko 6 sati

Opravdano ponisten gol u trenutku suta i jeste bio u ofsajdu. Aktivirao se i dosao do lopte iz ofsajd pozicije sve jedno da li je namenjena njemu ili je slucajno dosla do njega on nije trebao da bude tu.
M

Mirko12345

pre oko 6 sati

jedino Kongo da ne dobije večeras

Sale Milosavljevic

pre oko 7 sati

Žao mi Iranaca, zaslužili su da prođu.
P

Pedja108

pre oko 7 sati

Sramota je kako je Iran tretiran od pocetka SP pa sve do sad. Prvo se razmatralo da li ce Iran ucestvovati, a niko se nije pitao da li ce SAD kao agresor biti izbaceni. Pa izivljavanje sa igranjem u SAD, a boravkom u Meksiku. I onda ovo kao ofsajd. Prvo, zar nije receno da ce u skladu sa Vengerovim predlogom ovakve situacije biti resavane u korist napadaca? Drugo, kakve veze je imao igrac sa golom, da li je uticao na igru, zaklanjao golmana? U isto vreme Mesi moze da gazi protivnike sa ledja bez problema. Gani se nece svirati penal protiv Engleske, tad VAR izgleda nije radio, ali kad je Iran u pitanju, trazice se sta god da se ponisti gol. Po meni sto se tice sudjenja, jedno od najgorih SP sa izuzetno velikim greskama, gde su do sada najvise gurani Argentina i Engleska.
A

And

pre oko 6 sati

Ne zaboravi Ameriku koju guraju nerealno…
G

Gost456

pre oko 7 sati

Okej je ako je takvo pravilo i u redu je ponistili su gol, ali da je Engleska dala takav gol za prolaz da li stvarno mislite da bi bio ponisten zbog tog pravila?
A

AlexV

pre oko 7 sati

Strucnjaci koji zagovaraju ukidanje ofsajda, stvorili bi takvu bunkericu kod gola, da bi postalo potpuno negledljivo. Niko vise ne bi drzao poslednju liniju visoko. Ionako je zbog tika-take i njehih varijacija, tendencija ekipa koje slabije kontrolisu loptu da se bunkerisu. Jedino sto bi moglo da pomogne je Vengerovo pravilo, tako da u konkretnom slucaju milimetri ne bi bili presudni i gol bi bio priznat.

Aleksandra1994

pre oko 7 sati

Kakvo debilno pravilo. Kakve veze ima golman, gleda se poslednji igrač. Ovo veze sa životom nema. Pokrali Iran i ubili fudbal. Zato ga većina ni ne prati samo se proveri rezultat radi re
Z

Za neznalicu

pre oko 2 sata

gleda se pretposlednji igrac, jer i golman je igrac... A golman moze i da se pomera nije zacementiran... Moze drugi odbrambeni igrač biti najbliži golu i opet se gleda pretposlednji igrac... Pa ko god on bio...
D

DjolePartizan12

pre oko 7 sati

Pravila su jasna. Ne znam u čemu je problem.
N

Nikola10101

pre oko 7 sati

Možete slobodno svu ušteđevinu da stavite na X između Alžira i Austrije i kečeve na Hrvatska-Gana i DR Kongo-Uzbekistan, FIFA neće dati Iranu da prođe u nokaut fazu 100%.
C

Calcio'90

pre oko 2 sata

Za Austriju i Alzir je jasno da nece da idu na pobedu, jer ko pobedi ima nagradu igra protiv Španije

Malilija031

pre oko 7 sati

Velika steta za iran bas je dobar tim
b

boxy

pre oko 7 sati

staro pravilo, ako golman nioje na golu, treba dva igraca da budu ispred napadaca
S

Samo pitam

pre oko 4 sata

Tačno, ako ti igrač dodaje loptu u tom slučaju je ofsajd, ali u ovom slučaju on ne dodaje tebi loptu nego šutira na gol i ti u tom momentu uopšte ne utičeš na igru. Da je postigao gol, sigurno bi bio priznat. Međutim golman hvata loptu i dodaje tebi i tu više nema ofsajda. E sad, dali je on odbio loptu prema tebi, ili ti je greškom dodao, to nije bitno, loptu si dobio od protivničkog igrača. Možemo to i ovako posmatrati.
b

bokibre

pre oko 7 sati

To pravilo je poznato. kada sam ja bio sudija pre 25 godina je bilo vec tu. nista sporno
К

Крађетина

pre oko 7 sati

Нема то везе с правилом које сте навели, јер тај играч Ирана испред којег је само један Египћанин, АПСОЛУТНО НЕ УТИЧЕ НА ИГРУ, УПУЋЕН ШУТ ИЛИ ДА ЗАТВАРА ВИДИК ОДБАНИ ИЛИ ГОЛМАНУ!!!! Гол је чист као суза!!
N

Nimalo

pre oko 6 sati

Veze nemas sa zivotom. Znas sta je ofsajd koliko i prosecna zena.
Đ

Đorđe81

pre oko 7 sati

Ova pravila važe bukvalno od kad postoji ofsajd i gol je regularno poništen. Jedino što se meni ne sviđa kod VAR-a jeste to milimetrasko merenje da li je bilo ofsajda, jer to ubija fudbalsku igru i stavlja formu ispred suštine, a to nije dobro. Milsim da je i Arsen Venger pre par godina pričao o uvođenju određene tolerancije kad je u pitanju ofsajd, što bi favorizovalo napadača. Ne mislim da tolerancija treba da bude jedan metar, ali u ovakvim situacijama, gde bukvalno milimetri odlučuju, mislim da bi za fudbalsku igru bilo bolje da to ne bude ofsajd. Ali to je neka druga priča. Obzirom na postojeća pravila, ovo je bio ofsajd, svidelo se to nekom ili ne.
П

Поље

pre oko 7 sati

Идиотско правило.
H

Hyypia

pre oko 8 sati

Kakvo debilno pravilo. Kakve veze ima golman, gleda se poslednji igrač. Ovo veze sa životom nema. Pokrali Iran i ubili fudbal. Zato ga većina ni ne prati samo se proveri rezultat radi reda.
z

za neznalicu

pre oko 2 sata

pretposlednji igrac se gleda,nauci pravila... I golman je igrac...
G

Gost1234

pre oko 1 sat

zaimbecilabezobraznog, odgovorih ti gore pristojno, ali sad vidim dalje da ti ovi iz redakcije puštaju da vredjas ljude redom. Ko si bre ti druze da ovde svakog učiš pameti?????????? Ovaj gol je drugi poništen Iranu na samo tri utakmice!!! Prvi poništen i ajde nekako, ali ovaj protiv Egipta bi bio priznat svima osim Irancima!!!!!! A ono što delegacija i igrači preživljavaju nikada nikome nije rađeno na svetskim prvenstvima!!!! Da nekog igrača Irana ubiju na ulici ili na terenu vi prozapadni dupeuvlakaci bi našli neko opravdanje........

Radojkovic Milos

pre oko 8 sati

Namignuo domaćin da se izbace namerno

Sterlings Braunfels

pre oko 8 sati

Pravilo je tačno

Aleksandar Krezic

pre oko 8 sati

Која фора ја и даље не разумем!? Штета за Иран а сами су криви омашили пенал ово са варом ни сам не знам...

Milenko Mladjenovic

pre oko 8 sati

I dalje mi nije jasno zašto je bio ofsajd ali ajde, pravila postoje valjda za sve
Г

Гост442

pre oko 8 sati

Искрено драже би ми било да гледам Србију, Израел, Грчку и Русију на СП, него Иран ил ефебих, ал оваквим глупостима се уништава фудбал. Најбоље да уведу рукометно правило да не може да се уђе у 16 метара па ко постигне гол постигне. Фудбал - још једна ствар упропаштено људском глупошћу.
S

Sramota i bruka

pre oko 2 sata

Izrael bi ti bilo draze da gledas... sta reci koju poruku poslati na obaj komentar "srbende koji pise cirilicu a velicina jedan izrael i usa"

Nemanja Simic

pre oko 8 sati

Bas steta za Iran.

dejanjovanovic782@gmail.com

pre oko 8 sati

Treba ukinuti ofsajd
Ђ

Ђомла

pre oko 9 sati

Живим за дан када ће се укинути офсајд у фудбалу. Толико неправде кроз историју (прије увођења ВАР). Пустите људе нека трче и дају голове.
Đ

Đorđe81

pre oko 4 sata

Druže, da se to desi, fudbal bi bio besmislen. Da si nekad igrao fudbal, znao bi i zašto. Odbrana bi bila nemoguća da se igra, napadač bi konstantno stajao u 16 metra, a odbrana ne bi smela da izađe. I mogao bih do sutra da ti objašnjavam razloge zašto je ofsajd neophodan u fudbalu, ali mnogi bi imalo da se piše. I još dobiješ silne pluseve na ovaj komentar. Ne znam kako ljudi uopšte gledaju i prate fudbal sa takvim razmišljenjem.

milan98838@gmail.com

pre oko 9 sati

Zalosno, sta reci. I pored svih gluposti koje su ih snasle ljudi dosli i igraju borese. Voleo bih da prodju kao treci dalje....

Aleksandar Virijevic

pre oko 9 sati

Nema sumnje da je bio Offiside i Var ovaj put radi posao.

Skorpion77777

pre oko 9 sati

opravdano....da bi izbacili iran
D

Djape45||

pre oko 9 sati

Gledam komentare na prethodnoj vesti sa utakmice i bruka i sramota šta pišu ljudi. Kao sportska nacija a ne znamo osnovna pravila najpopularnijeg sporta. I onda isti ti daju sebi za pravo da komentarišu trenere, igrače, klubove.
S

Slaba odbrana

pre oko 8 sati

Djape45||-Pa što ti onda komentarišeš.Zvezdaško onvog koje se nikad ne buni kad je protivnik protiv Zvezde oštećen i ti ovde došao da pričaš o nekakvim pravilima.Kad ti odgovara praviš se slep,kad ne odgovara udri po svima.Ljudi više ne znaju šta je faul a kamoli ofsajd.Mesi umesto da dobije žuti ili crveni prodje bez kazne i nikom ništa,ceo svet gleda,poznaje koliko toliko pravila ali šta vredi kad ista ne važe za sve.Svira se kako kome odgovara,džaba var kad on radi samo po potrebi.
f

fdsdsdffd

pre oko 3 sata

Fanovi Ronalda nemaju pravo glasa. Ronaldu sada poniste crveni protiv Irske da moze igrati na Svjetskom, a nisu htjeli ponistiti Mandzukicu 2014 da moze igrati protiv Brazila. Ronaldo, Fifa i Uefa su vec davno napravili cirkus od nogometa. Sve mu je dozvoljeno. Sve je pocelo od 2013 kada je ukradena zlatna lopta Messiju i kada je Fifa ponovila glasanje nakon Messijeve ozljede samo kako bi Ronaldo dobio zlatnu loptu. Sramotno.

ledesma247

pre oko 9 sati

pa jeste ofsajd, ali ovo je bas nesrecno...

Valentina Kolar

pre oko 9 sati

Volela bih da Iran prođe dalje, ali šta će raditi kad dođu ovi jači protiv njih

suaddjoz@gmail.com

pre oko 8 sati

Šta raditi, obezbediti Iranu isti tretman kao svima. Neka odlučuju sportski kriterijumi, ne politički, i u takvim okolnostima neka signu onoliko daleko koliko zaslužuju. Nikom ništa ne treba pokloniti, ni oduzeti i neka pobedi ko na terenu to zasluži
A

Ahhahahahss

pre oko 9 sati

Ljudi danas ne znaju ni pravila igre a prave se pametni i prosudjuju, pošast društvenih mreža…
С

Сигуран сам

pre oko 9 sati

Да би исти офсајд судили и у полуфиналу против једне Немачке на пример. Зар не?
D

Djape45||

pre oko 9 sati

Šta je ljudi sa vama pa nije ovo faul pa da bude sudijska procena dal jeste ili nije, ovo je pravilo za koje svako ko prati fudbal zna ne može sudija da bira da li će da ga poštuje.
g

gfg

pre oko 9 sati

Pa naravno da bi svirali jer je u skladu sa pravilima fudbala, koje ti kao i bar 70% ljudi ne poznaje.
Т

Та правила

pre oko 6 sati

су, дечко, до сада толико пута мењали и различито тумачили да више нема смисла. Да ли се можда сећате времена кад је само намерно играње руком било кажњавано пеналима? И можете ли ми рећи зашто се као прекршај рачуна само ако играч падне и то на време и не театрално?? Слажем се да, као и за играче, треба пустити и да судијске процене, добре и лоше, буду део игре али се НЕ СЛАЖЕМ ДА ТРЕБА ЗАБОРАВИТИ И НАПУСТИТИ ВИТЕШКИ ДУХ ИГРЕ! (с тим у вези јесу ли Руси и Белоруси имали могућност да играју ово првенство? А Израел? А Саудијска Арабија.) Да закључим неједнак однос према такмичарима је убица спорта!!
З

За Гфг

pre oko 6 sati

Могуће је да сте у праву за моје познавање правила игре. Али ште ћемо рећи ако се доследна примена правила у некој следећој утакмици не деси јер не иде у корист неком фавориту? (подсетили сте ме на старо питање из квиза: кад је пенал? И тачан одговор није био: "кад се деси прекршај у шеснаестерцу" него: "онда када судија досуди")
Z

Zola018

pre oko 9 sati

Zato što 75% sveta ne znaju pravila fudbala.
K

Komri

pre oko 9 sati

imaju cemu da se nadaju ali nisu se obrukali i s obzirom na sve svaka cast na ovome sto su odigrali
Z

Zato sto je

pre oko 9 sati

USA odlucila, Tramp je igrao X i Iran ne prolazi grupu.
V

Vanja991

pre oko 9 sati

Čist ofsajd, uvek se prati pretposlednji igrač, a poslednji ne mora da bude golman. Sve čisto kao suza.
s

svaka čast

pre oko 1 sat

jedan normalan komentar
P

Prdoje

pre oko 9 sati

Znači,ako sam dobro shvatio, najbolje da golman Egipta bude na 40 metara od svog gola. Onda će svaki napad Irana biti ofsajd. Možda vas ovi foliranti iz FIFE mogu ubediti u to, ali mene ne mogu.
N

Nenad1246

pre oko 9 sati

Kakve veze ima to gde je golman sa pravilom ofsajda? Položaj golmana uopšte nije bitan kod ofsajd pozicije. Bitan je položaj poslednja dva igrača ekipe koja se brani bez obzira koja su to dva igrača i koje pozicije u timu igraju.
T

Triger

pre oko 9 sati

Prvo nauči pravila, pa onda komentariši.
g

gfg

pre oko 9 sati

Pa neće biti svaki napad ofsajd i da golman bude u protivničkom šesnaestercu ako bar dva odbrambena budu najbliža svom golu. Je l' ti toliko teško da shvatiš? Pretpostavljam da tebe ne mogu da ubede ni da je Zemlja okrugla, jer si ti siguran da je ravna ploča.
G

Gledalac

pre oko 9 sati

Uopšte nisi dobro shvatio. Pročitaj tekst ponovo. Ofsajd je ako se tvoj igrač nalazi iza pretposlednjeg protivničkog igrača. Nebitno da li se radi o golmanu ili igraču u polju, svih 11 igrača se jednako računa za ovo pravilo. To je pravilo ofsajda, od uvek je bilo tako.
m

mm22

pre oko 9 sati

Ništa ti nisi shvatio...
z

za prdoja

pre oko 1 sat

prati se pretposlednji igrac, nije bitno da li je golman..