Komentari na vest

Afričko samoubistvo iz udžbenika: Nemci osetili težinu slonovog stopala, pa pobedili u 90+4

P

Paul Mullin

pre oko 18 sati

Vrlo cudna reakcija golmana kod drugog gola nemaca, lopta bukvalno ide u njega, on se polubaci od nje, da je ostao u mestu, odbranio bi. Mnogo "cudnih" golova na mundijalu ove godine, golmani kao da su pali s marsa. Ne govorim ovo kao teoriju zavere, vec mislim da je kvalitet golmana u ogromnom padu i neuporediv sa nekim proslim vremenima kada su branili Buffon, Casillas, Kahn, Van der Sar itd.

Mirko Zlatanović

pre oko 19 sati

nemci su to igraju do kraja.

ofsajd

pre oko 20 sati

Arteta hoće ligu šampiona sa Havercom, sačuvaj bože! Ne mrzim tog čoveka ali mi nije jasno šta vide u njemu. Što bi reko' naš narod nit smrdi-nit miriše, centarfor nije, krilo,možda malo ali slabo, vezni tek nije..Sinoć je ima bezbroj lopti i ništa, već u dvanaestoj sekundi lopta na penalu a on kao da je odbrambeni igrač O.Slonavače, na tribine.. Undav se proslavio sinoć, a proslavio bi se ko god da je ušao na mesto centarfora..lopte su se sipale pred gol Afrikanaca.Zao mi je što nisu izdržali, ali na kraju, sa Nemcima je uvek tako..

Ivan Andrejic

pre oko 20 sati

Nikada ne otpisujte Nemce
m

munjadj.

pre oko 20 sati

To su nemci igraju do kraja

PR RI

pre oko 20 sati

Ovaj Nagelsman kao da namerno pusta Sanea da igra i Undava stavlja na klupu...mozda mu je sve to taktika neka

ЗоранАГТ+

pre oko 20 sati

Као и увек на крају победе Немци.

Zeljko Markovic

pre oko 20 sati

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.

mozzart-gost

pre oko 21 sati

Nemci su baš imali sreće. Ispadaju ovakvom igrom veoma brzo.
O

Otoci

pre oko 21 sati

Na koje africko mislite...bile su dve afrike na terenu

micaredstar72@gmail.com

pre oko 21 sati

klasicna pobeda Nemacke.

Asani Avni

pre oko 22 sata

Svabe su Svabe, nikad ih ne otpisuj

Zeljko Markovic

pre oko 22 sata

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.

Zoran Jeremic

pre oko 22 sata

Losa Nemacka,nece daleko dogurati

Zeljko Markovic

pre oko 22 sata

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.
S

Slaviša Trifunović

pre oko 23 sata

Provukoše se Nemci kao po običaju.

Vladimirmali

pre oko 23 sata

Nemci su odigrali drugo poluvreme extra

Željana Bućinac

pre oko 24 sata

Ma bravo svica ?

Zeljko Markovic

pre oko 24 sata

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.
V

Vladica1983

pre oko 24 sata

Obala slonovače vrhunski odigrala nezasluženo izgubili

Meda74

pre oko 24 sata

Dobar meč Nemci su Nemci .

Dimitrije Vojinovic

pre 1 dan

Nemacka se Povadila na kraju utakmice.

Zeljko Markovic

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.

Zeljko Markovic

pre 1 dan

Izvanredna utakmica po pitanju tempa, obe ekipe nisu stale 100 minuta! Kvalitet je izostao sa obe strane. Neverovatne šanse za Obalu Slonovače, na kraju Nemačka kažnjava.

Zeljko Markovic

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.

Nikola Domosljan

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu. Masinerija
z

zulu

pre 1 dan

nemački mentalitet se pokazao kao i uvek

Sterlings Braunfels

pre 1 dan

Fudbal je igra u kojoj uvek na kraju pobede Nemci

Željana Bućinac

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu.

Cozman

pre 1 dan

Ljepo nemci 🎷🎷🎷🎷

Nikola Domosljan

pre 1 dan

Nemacka masinerija,po meni ozbiljni favoriti

Ivan L

pre 1 dan

Treneri jako smaraju sa ovim krilima koja igraju kontra nogom. To se ne igra ako nemas vrhunske igrace na tim pozicijima, to svakako nisu Musiala i Sane.

cicacilka

pre 1 dan

Heroj utakmice _rezervista- Deniz Undav. ...94 min...ludilo.
B

Bog kocke

pre 1 dan

Realno Njemacka je trebala da izgubi 5-3...NEMA STA DA TRAZI PROTIV JAČIH EKIPA....sane tuga....FićFirc tragedija....IGRA PA NEMA JE...Holandija Francuska Sva tri domacina ojadu ce zabaviti jedan ide u polufinale...Portugal i Spanija VALJDA CE SE PROBUDITI....njemci bas losi...Argentina pasce na penale ...TUHEL DO KRAJA ...OSVOJICE TIMSKI DUH I ZELJA SA TRIBINA....znate ono ka u ritmickoj gimnastici SVE SE GLEDA I SABIRA.... HOLANDIJA MOMENTUM ENGLESKA MOMENTUM FRANCUSKA lovorike cekaju PUSTINJSKU LISICU Z naredno Faktor Kejn Mesi -Ronaldo čovjek koji je pogodijo 3 prethodna svjetska TIPOVAO JE NA NIZOZEMSKU PO MOM MISLJENJU ZAHUKTAVA SE I ČEKAJU NAS NEVJEROJATNI SVRŠECI KOJI ĆE UĆI U ANALE SPEKTAKULARNIH OKRŠAJA BERMUDSKI TROUGAO PARIZ-LONDON-AMSTERDAM ulazem 23 centa na RibljuČorbu

maxmell1881

pre 1 dan

mogli su nemci bolje odigrati

Марјан Симоновић

pre 1 dan

Po meni nije zasluzena pobeda ali to su nemci

Trifke1970

pre 1 dan

Nemci su igrali solidno ali obala slonovace nije koristila kolosalne sanse

Amir Tuzlic

pre 1 dan

Nemačka mašina za golove 👏

domi5555

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu
З

Звезда - Vfb

pre 1 dan

Браво Денисе.. као у Штутгарту...

Akisa Akisaa

pre 1 dan

Akakslslalalalalala
@

@yt za ostale

pre 1 dan

aha okej nisam znao hvala na infu, izgleda da ni ovi sa RTS-a u studiju isto nisu znali kao ni brojni komentatori jer se dobro sećam da su ga pojedini oslovljavali sa Nemac Turskog porekla

tosic.doo@gmail.com

pre 1 dan

pa to su švabe, ...
W

Walldorf

pre 1 dan

Koliko sam se samo puta nagledao ovakvih tragedija.. Večeras nije pibedila dojčerija. Večeras je OS sama sebe osakatila. Večeras je dojčerija zaslužila minimum tri komada u mreži Nojera. Minimum!!! Na žalost, desilo se ono što je nepisano pravilo. Ako ne iskoristiš svoje šanse, kazna je neumitna. Nisam oduševljen igrom Nemaca. U prvom duelu gde će protivnik znati da koristi svoje šanse, Nemci će nagrabusiti. OS će pobediti Kurasao i plasirati se dalje. U "nokaut fazi", sve je moguće pa i visok plasman "Slonova"..
S

Siroj Lane

pre 1 dan

Da nije bilo one "hidratacije" Nemci bi dali drugi gol ubrzo posle prvog. Jer su ih baš stisli.

Стефан Васиљевић

pre 1 dan

Izvanredna utakmica po pitanju tempa, obe ekipe nisu stale 100 minuta! Kvalitet je izostao sa obe strane. Neverovatne šanse za Obalu Slonovače, na kraju Nemačka kažnjava.

Saša Stanivuk

pre 1 dan

Nezaslužena pobeda realno,Obala je trebala bar bod da uzme na ovom meču..
М

Марсељеза

pre 1 dan

Не знам колико треба Немци да се радују, јер овом победом у првом колу елиминација иду директно на Французе! А игра им није нека.....

Ivan Radovanović

pre 1 dan

Како иду на Французе ако и Немци и Гранцузи буду 1. у својим групама ?
N

Nemac121

pre 1 dan

Po kojoj logici znas da Nemci idu na Francuze u osmini finala ?

nenanena2

pre 1 dan

Nagelsmanov džoker iz rukava Deniz Undav
D

Dukaaaaa

pre 1 dan

Kakva lakrdija od sudjenja bravo za nemce

Igor Zdravkovic

pre 1 dan

Bas stega, zaslužili su bar ovaj bod.

mlade016@gmail.com

pre 1 dan

Bas stega, zaslužili su bar ovaj bod.

Dakara

pre 1 dan

Nemci uvek igraju ozbiljan fudbal do poslednjeg sudijskog zvizduka

filipdjuk11

pre 1 dan

Nemci su pokazali karakter i jurili pobedu po svaku cenu cak iako im ne igra toliku ulogu. Obala Slonovace moze da zali za sansom Adingre ali svakako su prosli grupu
o

ovaj adinga

pre 1 dan

da vise ne dobije ni minut na prvenstvu, o takvoj lopti i priliki da das gol sanjaju mnoga deca i mnogi igraci. Verovatno IQ najmanji u ekipi.
P

Partymaker

pre 1 dan

Obala Slonovače fizički strašni moćna ekipa, moraju napadači da igraju, ne neke lažne 9ke... Havartz, realno zna fudbala ali on za mene nije napadač
Р

Румениге

pre 1 dan

Швабу не отписујеш макар и 3:0 водио, камоли са једним голом..

Kostelo13

pre 1 dan

Opet po komentarima sve fudbalski stručnjaci. Još pišu ljudi zamalo iznenađenje? Pa ta Obala Slonovača vredi 522miliona na transfermarketu. Malo im fali da budu u top10 najskupljih reprezentacija sveta . Drugo, smarate više sa tim " ma kakva nemačka nema tu nemaca". 90% tih ljudi je treća generacija rođenih u Nemačkoj i zbog tih " ne nemaca" je Nemačka jedna od najrazvijenijih država na svetu. Tako da prestanite da smarate kao da je 1942godina
P

Pitschcousty

pre 1 dan

Brinu me samo plusevi koje dobijas za ove baljezgarije.
Z

Zbog

pre 1 dan

Migranata je medju najrazvijenijim u svetu? Ala se svakakvih gluposti ovde moze procitati
И

И

pre 1 dan

Uz dužno poštovanje, to je ekstremno površno gledanje na fudbal. Postoji razlog zašto ljudi pobedu neke afričke selekcije nad nekom top evropskom i dalje doživljavaju kao senzaciju. Obala Slonovače ima skupu reprezentaciju zbog igara tih igrača u klubovima. Medjutim, kada se svi oni sastave u jednu reprezentaciju, to obično izgleda loše i ne može se posmatrati kroz kvalitet. Postoji razlog zašto nikada ni jedna selekcija iz Afrike nije bila prvak sveta, zašto imaju samo jedno polu-finale za celu istoriju i tri četvrt-finala od 1990-te. Dok su u tom periodu mnoge evropske reprezentacije koje na papiru vrede manje pravile iznenadjenja. I dalje je problem čist fudbalski IQ, potez više, komplikovanje, sebičluk, odnosi izmedju igrača, taktički nedostaci i tako dalje. Tako da pobeda Obale Slonovače nad Nemačkom bi i dalje bila pravo iznenadjenje, pusti ti transfermarkt.
s

sendi

pre 1 dan

Ma Nemačka je bila zemlja trećeg sveta dok nisu došli Afrikanci i Balkanci, a ni u fudbalu nisu imali nikakve uspehe dok nacionalni dres nisu zadužili Sane i Pavlović 🤣
d

dadandadan

pre 1 dan

Opet ti stavi Musialu i Sanea, pa ništa nije Undav pokazao u ova dva meča... Adingra može avionom kući odmah, onakav amaterizam u stopostotnoj šansi ne može proći nekažnjeno. Šteta, energetski nisu mogli podnijeti ovaj ritam, ali sve će se u zadnjem kolu rješavati. Odličan meč.
n

navijač czv

pre 1 dan

DIOMANDE PAKLEN IGRAČ NIJE NI ČUDO ŠTO LIVERPUL SPREMA DŽAK LOVE ZA NJEGA....

Бранко Шијак ⚪️🔴⚪️🇦🇷

pre 1 dan

Одлична утакмица, која је читавим током била брза и борбена. Немачка потпуно заслужено победила. Могли су и у првом полувремену дати барем 2 гола да су били концентрисанији. Обала Слоноваче у првом полувремену играла само 10 минута и из прве шансе постигли гол. Немачка је одлична једино јој је мало криза у одбрани. Остали делови тима су за сваку похвалу. Нагелсман одлично водио утакмицу и са изменама решио утакмицу. Судија је пустио грубљу утакмицу. Имао сам осећај као да играју два тима из Јужне Америке. Само нека буде још оваквих утакмица на СП. Ово до сада је перфекција.
@

@Branko

pre 1 dan

Svetsko prvenstvo je do sada perfekcija? Mnogo niske standarde imas brate
n

navijač czv

pre 1 dan

Sjajna utakmica zaslužena pobeda Nemačke velika šteta za šansu koju je imao Adingra Pepe mu je lepo sve pripremio ali pomenuti igrač umesto da puca zaustavlja loptu i ode sve u propast znao sam da nakon toga sledi kazna - Maroko Egipat Senegal O Slonovače DR Kongo 5 Afričkih repki svih 5 odlične do sada najjviše gotivim i navijam za Maroko ali i preostale četiri su vrlo dobre voleo bi da neka Afrička ekipa bude u 1/4....
K

KRKI 888

pre 1 dan

Obala Slonovače jako ozbiljna reprezentacija. Očekujem četvrtfinalne minimum od ove Afričke ekipe. Prolaze grupu što je očigledno, imaju snage čini se za 180 minuta a ne samo 90, kao stene ali bukvalno. Čovek iz ove selekcije u čini mi se 89-om minutu mrtvu šansu ne iskoristi, čak nije ni šutnuo, loš prijem i sve pade u vodu umesto da šutira na prvu i onda Nemci ko Nemci kazna ali veoma bolna kazna čovek se okrete u kaznenom i završi posao. Tako to rade ekipe koje su najbolje. Sportski pozdrav svima!

Macak99

pre 1 dan

Moze Nemacka da osvoji
D

DDS900

pre 1 dan

Obala S. je jako lepo i poletno igrala. Dobra utakmica i u vecini vremena su imali i bolju igru od Nemaca.

ledesma247

pre 1 dan

Ovo tek prva tekma na prvenstvu iz 2 u 1?
s

spiritus movens

pre 1 dan

Morala je ovo Obala Slonovace ranije da resi jer su kod 1-0 imali sijaset sansi da okoncaju pitanje pobednika, ali su u tim situacijama reagovali prilicno brzopleto, i na kraju ih je sustigla kazna.
N

Nezzz63

pre 1 dan

Undav mora da bude u prvoj postavi... Ili ga Nagelsman vidi samo kao džokera.
Z

Zivko57

pre 1 dan

Al du glupi afrikanci
?

?????

pre 1 dan

Kakva je ovo njemacka? Crnci, turci, arapi.... katastrofa
G

Gost1234

pre 1 dan

I Srbi...sto je jos veca katastrofa
@

@

pre 1 dan

moderna moderna
P

Partymaker

pre 1 dan

Kao i Francuska, Belgija, Holandija i mnoge druge reprezentacije... Gde živiš?

Ivan L

pre 1 dan

To je sada normalna nemacka. Oni su sve to.
D

Doks

pre 1 dan

Skoro svima su im majke Nemice, Za razliku od engleskih i francuskih igrača. Neki su tu već treću generaciju, rođeni im i roditelji u Nemačkoj. Svi izbegli iz svojih zemalja od represije i bede. Undav je poreklom Kurd, Amiri je poreklom Iranac-Jevrej, žena mu je poreklom Avganistanka itd. To je novi svet, druže. Shvatićeš ubrzo. Dotle gledaj fudbal.
V

Vlada 011

pre oko 18 sati

Prava. Poreklom pannacionalna. Po mestu rodjenja svi Nemci. Do jednog. Igraju za zemlju u kojoj su se u potpunosti ostvarili. Ubice te rasizam I sovinizam. On nikada nikome nista dobro nije doneo.

Miloš Milovanović

pre 1 dan

Ovaj što je promašio za Obalu...ne treba da izađe na teren više na prvenstvu. Našao švabu da ponižava, hoće da dribla...
n

namestanje meceva

pre 1 dan

naravno da nije sutirao, i gol nemaca je tek smesan potom
G

Golst

pre 1 dan

Kako je rekao Pancev kad god potcenis Nemca uvek dobijes po njusci
A

Auf gehts HH

pre 1 dan

Nisam u skorije vreme video lošije sudjenje. Jedva cekam nokaut fazu i poznata sudijska imena jer ovo nema smisla. Pored toga, od uvodjenja novih pravila o odugovlačenju, ovo je sigurno utakmica u kojoj se najmanje igrao fudbal jer su se ovi Afrikanci izležavali na terenu na svakih par minuta, izvodili udarce po pola minuta, kasapili Nemce a sudija nije kažnjavao. Bravo Nemcima što su se izdigli i rešili u svoju korist ovo blato od utakmice, sudije i protivnika.
S

SimoSims

pre 1 dan

Kontam da si gastarbajterski klinjo, pa valjaš sarmu po portalu
N

Nik66

pre 1 dan

Sudija je bio odlican! Ne secam se da je jednu gresku napravio, eventualno posto je svirao neki "mlak" faul za Nemce ispred njihovog gola. Ignorisao svako foliranje i izlezavanje sa obe strane... Majstorski!

urosantonic359@gmail.com

pre 1 dan

Kakva je njuska Nagelsman, kako je osetio da treba da ubaci Undava!!
M

Makks

pre 1 dan

Da, neverovatan osecaj. Jos uvek mi nije jasno kako mu je palo na pamet da ubaci Undava u 60. minutu umesto Musijale koji je do tada igrao neverovatan mec. Kako se samo setio Deniza Undava? Neverovatno, kakav um, kakva njuska. Sane i Musijala su briljirali i Nagelsman nicim izazvan ubaci Undava. Trenercina!
N

Nanas

pre 1 dan

Da je ona "takva" njuska,njemu bi taj Undav pocinjao svaki mec,jer je covek ubedljivo najkomplentniji nemacki spic,a on ga ubacuje da mu vadi kestenje iz vatre, Nagelsman je trener koji je bas,bas precenjen, zo ce se videti u godinama koje slede,ne bi se njega Bajern tek tako odrekao da se nisu uverili u to !!!
B

Brundo

pre 1 dan

Tupsoni iz Obale Slonovače.

Semir88

pre 1 dan

Afričke reprezentacije kao po pravilu padaju u drugom poluvremenu. Bilo je samo pitanje trenutka kada će im popustiti koncentracija.

Sloba

pre 1 dan

odlicna utakmica
V

Vart

pre 1 dan

Nepravedan rezultat. Svaka cast igracima obale slonovace bili su potpuno ravnopravni. Mislim da smo dobili ekipu koja moze da konkurise za prvo mesto najjacima jer je Nemacka samo za nijansu slabija od Francuske ili Spanije. Onaj koji je u ovm mecu podbacio je Diomande koji se u napadu nije trudio kao njegovi saigraci. Da je bio na nivou O. slonovace bi dala drugi gol i sigurno pobedila.

Бранко Шијак ⚪️🔴⚪️🇦🇷

pre 1 dan

Од Шпаније су сигурно јачи, али Француска јесте јача. Убеђен сам чак да могу победити и Француску.

Uskekruske

pre 1 dan

Tesko utakmica.
J

JuanCarlosValeron

pre 1 dan

Nije iznenađenje što se evropske selekcije muče na ovom turniru. Sve je manja razlika između Evrope i Afrike. Današnji fudbal je evoluirao u tom pravcu. Nema više igrača kojima se daje sloboda da kreiraju i usporavaju tempo. Ranije su Evropljani tehničkom disciplinom lako neutralisali Afrikance. Danas se insistira na pozicioniranju i geometriji. Prostor i vreme za donošenje odluka su svedeni na minimum. Kada se igra pretvori u neprekidno trčanje, pokrivanje prostora i duele, fizičke predispozicije su glavna karakteristika. Afrikancima to savršeno ide u prilog. Pa i u samim evropskim reprezentacijama su Afrikanci preuzeli primat. Ekonomski faktor tu igra ulogu. Fudbal je uvek bio igra gladi i sirotinje. Iz radničke klase su uvek dolazili najbolji igrači. Srednja klasa u zapadnoj Evropi je drastično podigla standard života. Francuzi, Nemci, Holanđani, se okreću visokom obrazovanju, IT sektoru, biznisu. Tako da i u njihovim fudbalskim školama su postala dominantna deca iz imigrantskih kvartova. Oni jedini imaju pravu glad za fudbalom.
P

Partymaker

pre 1 dan

Afrikanci dominiraju fudbalom u Evropi! Ubedljivo najbolje predispozicije imaju
F

F Jodor

pre 1 dan

Francusku reprezentaciju su uvek uglavnom činili igrači iz imigrantskih porodica.
y

yt

pre 1 dan

Kad već Turci ne mogu da daju gol za Tursku postižu ih za Nemačku
B

Brundo

pre 1 dan

Undav je Kurd.
P

Partymaker

pre 1 dan

Pa i nije Turčin, "Kurdistanac"
E

Erfahrung

pre 1 dan

Deniz Undav nije Turčin po poreklu nego Kurd. Velika razlika, i ovde u Nemačkoj ne bi smeo da pomešaš to, jer su obe nacije brojne i to im je najveća uvreda. Isto reaguju i Čečeni i Rusi ako ih pomešaš.
m

marcoman

pre 1 dan

Undav je kurdskog porekla!
D

Doks

pre 1 dan

Davaće i za Srbiju.
A

Axiod

pre 1 dan

Pola reprezentacije Engleske je poreklom sa Jamajke. Rašford kad ne može za Jamajku dade ga za Englesku. A, tek Francuzi.